РОЗВИТОК АДЕКВАТНОГО РОЗУМІННЯ ДОСЯГНУТИХ РЕЗУЛЬТАТІВ

Мета: визначити свої очікування, виробити активну життєву позицію.

/. Вправа
«Контраст»

Всім учасникам пропонують сісти зручно, стиснути праву руку в кулак (з максимальним зусиллям). Тримати міцно стиснутою близько 12 секунд. Розслабитися та з закритими очима прислухатися до відчуття знятого напруження. Те саме повторити лівою рукою, потім чергувати напруження та розслаблення двома руками одночасно. (Руки повинні тремтіти від напруження.)

 

2. Вправа «Очікування»

Учасникам пропонують подумати та записати на стікерах (паперах), що вони очікують від цього та наступних завдань. Коли всі учасники готові, пропонують зачитати всім свої очікування та приклеїти їх до верхньої частини намальованого на великому аркуші паперу «Пісочного годинника».

 

3.    Вправа «Мета»

На дошці крейдою малюють мішень. Учасникам пропонують саморобним м’ячиком (зім’ятий аркуш паперу) влучити у мішень так, щоб поцілити в «десятку». Після чого аналізується хід гри. Звісно, що хтось зміг потрапити в «десятку». Але чи завжди ми виявляємо активність у досягненні мети?

Коли ми не можемо досягнути мети, то відмовляємося від неї, як від чогось нереального, замість того, щоб проаналізувати причини помилок. Спробуйте поставити собі запитання: чи було сказано, що м’ячик можна кидати, не підводячись з місця, що не можна підходити до дошки, що не дозволяється повторювати кидок? А мета була такою досяжною. І мало казати, що мету треба ставити і досягати її, треба ще й розуміти, для чого ми ставимо собі цю ціль, недостатньо лише мріяти, необхідно шукати шляхи досягнення мети. І ще один висновок: якщо щось із задуманого вами не вдалося, треба вчитися знаходити позитивне в тому, що трапилося.

 

4.    Релаксація «Книжка»

Сядьте у зручну позу. Заплющте очі. Дихайте спокійно, глибоко. Уявіть себе книжкою, яка лежить на столі. Сконцентруйте у свідомості внутрішнє «самопочуття» книжки — її спокій, положення на столі, який захищає від зовнішньої дії, складені сторінки… Важливо побачити очима книжки кімнату і предмети в ній: стіни, вікна, стелю, книжкову шафу, стілець, папір, ручки, зошити. Виконуйте вправу 3—4 хв. Ви відчуєте, як спадає внутрішнє напруження і ви переходити у світ «інших вимірів», «паралельних світів» з існуванням предметів за своїми законами.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,323sec