Розв’язування задач

Урок 9

Тема. Розв’язування задач

Мета. Удосконалити і систематизувати знання і вміння учнів по даній темі;

виховувати увагу, спостережливість під час виконання завдань;

розвивати обчислювальні навички в процесі розв’язування різних

типів завдань; розширювати кругозір учнів, пов’язуючи математику з

іншими предметами.

Методи і прийоми навчання. Бліц-опитування по ланцюжку, лабіринт, інтелектуальний вихор, продовж думку.

Обладнання. Дидактичні матеріали, відкидна дошка, кольорова крейда.

Тип. Урок систематизації та корекції знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організаційно-психологічна частина

Я рада бачити вас, щоб знову продовжити наш шлях до нових здобутків, нових знань. Маю надію, що попрацюємо ми плідно. Чи готові ви до початку нашої співпраці?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Інтерактивна вправа «Зворотній квиток».

Учні на одному боці аркуша записують усі приємні спогади по вивчену тему, те, чого вони навчилися, що дізналися.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Метод: бліц-опитування по ланцюжку

Перший учень ставить коротке питання по домашньому завданню другому. Другий – третьому, і так до останнього учня. Час на відповідь – кілька секунд, учитель має право зняти питання, яке не відповідає темі або недостатньо коректне.

ІV. Інтелектуальна розминка

Метод: інтелектуальний вихор

  • Дайте означення показникової функції
  • Наведіть приклад показникової функції
  • Які процеси в галузі техніки та природознавства виражаються за допомогою показникової функції?
  • Які властивості має функція якщо ?
  • Які властивості має функція якщо ?
  • Яке рівняння називається показниковим? Навести приклади.
  • Назвати способи розв’язання показникових рівнянь.
  • У чому полягає спосіб зведення до спільної основи під час розв’язування показникових рівнянь?
  • У чому полягає спосіб винесення спільного множника за дужки під час розв’язування показникових рівнянь?
  • Як розв’язують однорідні показникові рівняння?
  • Як графічно розв’язати рівняння ?
  • Яка нерівність називається показниковою?
  • Записати в аналітичній формі показникові нерівність найпростішого вигляду
  • чи має розв’язок показникові рівняння , якщо ?
  • Якою властивістю показникової функції користуються під час розв’язування показникових нерівностей?

V. Розв’язування задач

Робота з картками

Троє учнів біля дошки розв’язують задачі за картками (задачі різного рівня складності, тому учні на місцях самостійно вибирають задачу для розв’язування)

1.Розв’язати нерівність:

Розв’язання


2.Яка область визначення функції ?

3.Розв’язати рівняння:

Розв’язання

,



Відповідь. 0.

Гра «Лабіринт»

Клас об’єднано у 4 різнорівневі групи. Проводимо гру «Лабіринт». Кожній групі роздаємо різнокольорові картки з завданнями. У кожній картці по декілька показникових рівнянь. Представник від кожної групи вибирає свій «лабіринт» рівнянь, тобто з кожної картки – по одному рівнянню. під час розв’язування учні консультують одне одного і консультуються з учителем. на розсуд учителя представники двох груп розв’язують біля дошки більш складні рівняння. Потім вивішуємо таблицю з відповідями.

«Зелена» картка


«Жовта» картка


«Червона» картка


«Блакитна» картка


Розв’язання


Маємо суму двох показникових функцій. Знайдемо їх добуток. Маємо:


Заміна: , тоді

Одержимо рівняння:


,


Відповідь. -2; 2.

Конкурс «Двоє як один»

Учні працюють у парах. Завдання на картках опрацьовують разом. Правильну відповідь оцінюємо відповідним балом, який отримує кожний із двох учнів. Пари групуються за рівнем навчальних досягнень.

Завдання:

1.Розв’язати нерівність: .

Вказівка: .
Відповідь. (-0,5; 2,5)

2. Побудуйте графік функції .

3. Розв’язати рівняння:

Розв’язання


Відповідь. 0; .

VI. Домашнє завдання

Виконати № 18.13, додатково № 18.23.

Творче завдання: скласти кросворд із вивченої теми.

VIІ. Підсумки.

«Тематичні терміни»
Учням пропонують записати на аркушах паперу терміни, використані в даній темі. Це можуть бути назви явищ, прізвища вчених, назви розмірів, одиниці їх виміру тощо. Через певний час викладач припиняє записування слів і пропонує одному із учнів зачитати записані слова. Інші викреслюють назви, що повторюються. Учень, у якого виявиться найбільше термінів, буде переможцем.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 9 (54.8 KiB, Завантажень: 53)

завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,323sec