Розв’язування задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць

Тема. Розв’язування задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.

Мета. На основі практичних дій засвоїти зміст понять  «на … більше», «на  …менше». Вчити розв’язувати задачі, які містять ці поняття.

Обладнання. Індивідуальний дидактичний матеріал, силуетні картки, предметні картки, зошит.

Хід заняття

І. Організаційний момент. Привітання. Новини. Комунікативна гра

«Електричний струм».

Діти стають у коло й беруться за руки. Ведучий стоїть збоку і спостерігає за ходом гри. Перший гравець стискає руку сусіда праворуч від нього, а той передає імпульс стискання наступному гравцеві, і так іде по ланцюжку. За сигналом «Стій!» гра зупиняється, й ведучий повинен вгадати, де зупинилося стискання. Якщо це йому вдається, то ведучим стає той, кого вгадали. Якщо ні, то ведучий залишається.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Усний рахунок.

а) Де заховалась помилка?

8                    6            10              7

6    2              3     4        1   8        4    3

Б)  Записати числа від меншого до більшого.

9, 10, 7, 5, 3, 8.

 

ІІІ. Основна частина.

Задача. У Миколки  було 4 сливи. Галинка дала йому ще 2 сливи. Скільки слив стало у Миколки?

– Якою дією слід розв’язати задачу?

– Викладіть за допомогою цифр розв’язання задачі.

– Скільки слив стало у Миколки?

(Вчитель змінює числа і пропонує скласти і розв’язати  подібну задачу).

Задача. У Миколки  було 4 сливи. 2 сливи він віддав Галинці. Скільки слив залишилось?

– Що означає число 4 в цій задачі? Число 2?

– Яке запитання задачі?

– Викладіть розв’язання задачі за допомогою цифр.

– Чим відрізняються задачі?

– Чим задачі подібні?

1.Підготовчі вправи.

А)Робота з демонстраційним матеріалом.

– Викладіть 3 кружечки.

– Нижче викладіть стільки ж квадратів.

– Скільки квадратів ви виклали?

– Покладіть ще  4 квадрати.

– Скільки квадратів? (Стільки ж, як кружечків, і ще 4).

Б) Робота з індивідуальним матеріалом.

– Викладіть 4 картки з грушами.

– Яблук викладіть стільки ж і ще 2.

В)– Викладіть зліва 6 трикутників, а справа, стільки ж, але без двох.

– Що ви зробили з трикутниками справа? (Забрали два.)

– Менше чи більше стало трикутників справа, ніж зліва? Чому?

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а.

2. Розв’язування задач.

А) У тарілці було 5 огірків, а помідорів – на 3менше. Скільки помідорів у тарілці?

– Яку дію треба виконати, щоб відповісти на запитання задачі? (Віднімання)

– Чому?

Б) У Василька 6 олівців, а у Петрика на – на 4 олівці більше. Скільки олівців у Петрика.

– Яку дію треба виконати, щоб відповісти на запитання задачі? (Додавання.)

– Чому?

3.Робота в зошитах.

4.Домашнє завдання. Склади  і розв’яжи задачі про гриби. В одній щоб було збільшення на 3, а в другій –зменшення на 3.

ІV. Підсумок заняття.

Психологічна вправа «Асоціація»

Учасники сидять у колі. Передають один одному іграшку, називаючи  якомога більше асоціацій до слова «здоров’я»:

успіх;

        спокій   тощо.

Гра «Мікрофон»

– Які подібні завдання хотів би виконувати ще?

– Що цікаве розповісиш своїм батькам?

1. Намалюй.

 

 

 

На 4 більше

 

2. Збільшити  на 1.                                     3. Зменшити на  6.

12……………..                                           11…………….

4……………                                             15…………….

10……………                                             14……………

 

 

4.Склади і розв’яжи  задачі.

А)

 

 

 

10кг                                  ?   на 5кг менше

 

 

 

 

 

 

Б)  Було – 5                                                      Було – 12

Принесла – ? на 6 більше                        Принесла – ? на 2 менше

––––––––––––––––––––––––––––                    ––––––––––––––––––––––––

–––––––––––––––––––––––––––                      ––––––––––––––––––––––––

 

 

В)

 

 

 

 

 

?

 

на   10 грибочків   більше

–––––––––––––––––––––––––––––––

–––––––––––––––––––––––––––––––

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Розв'язування задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць (40.6 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,329sec