Розв’язування задач і вправ

Урок № 9

Тема. Розв’язування задач і вправ

Мета: систематизувати і узагальнити знання і уміння учнів з теми “Логарифмічна функція”; підготуватися до тематичної контрольної роботи. Розвивати увагу, пам’ять, кмітливість. Виховувати відповідальність, старанність, культуру математичних знань.

Методи і прийоми навчання. Самоперевірка, гра «Три мудреця», своя система оцінювання.

Обладнання. Дидактичні матеріали, відкидна дошка.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань учнів.

 

Хід уроку

 

І. Перевірка домашнього завдання

Самоперевірка за зразком, написаним на дошці.

ІІ. Гра “Три мудреця”

На столі картки із запитаннями. По черзі відповідають, у кого більше правильних відповідей – той і мудрець.

1. Яка функція називається логарифмічною?

2. Яка може бути логарифмічна функція?

3. Що є графіком логарифмічної функції?

4. Які логарифми ви знаєте?

5. Що називається логарифмом?

6. Який логарифм називається десятковим?

7. Який логарифм називається натуральним?

8. Назвати основну логарифмічну тотожність?

9. Чому дорівнює логарифм 1 за будь-якою основою?

10. Чому дорівнює logaа?

11. Чому дорівнює логарифм добутку?

12. Чому дорівнює логарифм частки?

А в цей час біля дошки працюють три учні з картками:

Перший учень

Знайти область визначення функції: y = lg x – 2/3x – 9.

Другий учень

Розв’язати рівняння: lg2x – lg x2
+ 1 = 0.

Третій учень

Схематично зобразити графік функції: y = log2 (x-2).

Учні класу перевіряють правильність завдань.

Перший ряд – першого учня; другий ряд – другого учня; третій ряд – третього учня.

Робота в парах

1. Знайти область визначення функції: y = 5/ log3 (x+2).

2. Розв’язати нерівність:

а) log 1/3 (x-1) > 2;

б) log5 (2x-4) < log5 (x+1).

IV. Контрольний тест

1. Вибрати привальну відповідь: log6 x = 2.

a) х = -36;

б) х = 36;

в) х = 1/36.

2. Знайти область визначення функції y = 1g1/x:

а) R;

б) (-∞; ∞);

в) (0; ∞).

3. Розв’язати рівняння 2 lgx = 2:

а) х = 10;

б) х = 1/10;

в) х = 0.

4. Застосуйте основну логарифмічну тотожність 352log35

а) 4;

б) 16;

в) 8.

VI. Підсумок уроку

Метод«Своя система оцінювання». Пропонується учням оцінити свою роботу на уроці не загально прийнятими балами, а за своєю шкалою:

ДД – дуже добре;

Д – добре ;

ЗК – знає, але не каже ;

КЗ – каже, але не знає ;

ГНК – гірше нема куди.

VII. Домашнє завдання

Підготуватися до тематичної контрольної роботи.

Розв’язати:

1. Знайти D(у) функції y = 7/log4
(x+5).

2.Розв´язати нерівності:

а) log ½ (x+1) < 2;

б) log 0,3 (x2 – x – 2) > log 0,3 (10-2x).

3. Розв’язати рівняння:

а) 2 log2 (-x) = 1 + log 2 2(x+4);

б) 2 log5 x + log 0,2 x = 2.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок № 9 (13.4 KiB, Завантажень: 48)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,314sec