Розв’язування задач

УРОК №6

ТЕМА. Розв’язування задач

Мета: працювати над засвоєнням учнями формул для обчислення площ бічної та повної поверхонь призми; формувати навики використання вивчених формул для розв’язування задач на обчислення площ бічної та повної поверхонь призми. Розвивати логічне мислення, виховувати самостійність, акуратність при побудовах.

Тип уроку: застосування знань, засвоєння вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: підручники, конспект «Площі бічної та повної поверхонь призми», моделі прямої, похилої та правильної призм.

    ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

Одержання інформації від чергових про відсутніх на уроці. Перевірка готовності учнів до уроку. Налаштування на роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Оскільки письмові вправи домашньої роботи аналогічні до розглянутих на попередньому уроці, то перевіряється лише правильність виконання обчислень за записами, які виконали на дошці учні з високим рівнем навчальних досягнень. З метою перевірки рівня засвоєння учнями вивчених формул можна провести математичний диктант, відповіді на запитання якого перевіряються та коригуються одразу після виконання роботи.

Математичний диктант

  1. Бічне ребро прямої призми дорівнює 10см, а основою є трикутник зі сторонами 13см, 14см, 15см. Знайти площу бічної поверхні призми.
  2. Основою прямої призми є прямокутний трикутник із катетами 8см і 6см. Знайти площу повної поверхні призми, якщо її висота дорівнює 5см.
  3. Основою прямої призми є ромб із діагоналями 6см і 8см. Обчислити площу бічної поверхні призми, якщо діагональ бічної грані дорівнює 13см.
  4. Бічне ребро правильної призми дорівнює b, а сторона основи – а. чому дорівнює площа повної поверхні призми, якщо її основою є:

    а) трикутник;

    б) чотирикутник?

ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку

Головна мета уроку зумовлена його темою і полягає в тому, щоб, закріпивши знання формул для обчислення площ бічної та повної поверхонь призми, сформувати в учнів сталі вміння та навички роботи з цими формулами під час розв’язування задач. Крім того, під час розв’язування обчислювальних задач учні повторюють чимало планіметричних формул, а саме: формули для обчислення площ фігур, співвідношення між сторонами та кутами прямокутного трикутника, розв’язування трикутників.

ІV. Відтворення та систематизація опорних знань і вмінь

Учням пропонується самостійно повторити зміст матеріалу, вивченого на попередньому уроці за конспектом№4.

V. Формування вмінь і навичок


Виконання усних вправ

  1. Основою прямої призми є трикутник зі сторонами 5см, 5см, 6см; діагональ більшої бічної грані утворює з бічним ребром кут 45˚. Чому дорівнює площа бічної поверхні призми?
  2. Площа найбільшого діагонального перерізу правильної шестикутної призми дорівнює 1м². Чому дорівнює площа бічної поверхні призми?
  3. Площа бічної поверхні правильної чотирикутної призми дорівнює 32м², а площа повної поверхні – 48м². Чому дорівнює висота призми?
  4. Відстань між бічними ребрами похилої трикутної призми дорівнює 2см, 3см, 4см, а площа бічної поверхні – 45см². Чому дорівнює довжина бічного ребра?

Виконання письмових вправ

  1. Знайти площу повної поверхні правильної чотирикутної призми, якщо її діагональ дорівнює 14см, а діагональ бічної грані – 10см.

    (Відповідь. 192+32см²)

  2. Висота правильної чотирикутної призми дорівнює Н. Діагональ призми утворює з бічним ребром кут α. Обчислити площу бічної поверхні призми.

    (Відповідь. 2Н²tgα).

  3. Основою прямої призми є трикутник зі сторонами 25см, 29см, 36см; площа повної поверхні призми дорівнює 1620см². Обчислити площу бічної поверхні та висоту призми.

    (Відповідь. 900см²; 10см).

VII. Підсумки уроку. Рефлексія. Враження учнів про урок.

Повторення вивчених формул.

VIII. Домашнє завдання

Повторити §14, §15. Виконати № 27, 37.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

УРОК №6 (87.0 KiB, Завантажень: 56)

завантаження...
WordPress: 22.82MB | MySQL:26 | 0,318sec