Розв’язування задач

Урок №3

Тема. Розв’язування задач.

Мета: сформувати вміння розв’язувати задачі на обчислення об’єму прямокутного паралелепіпеда, призми; розвивати аналітичні здібності, математичне мовлення; виховувати цілеспрямованість, працьовитість.

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

Наочність та обладнання:моделі призм.

Форми і методи навчання:інтерактивні вправи:”Математичний бій”, “Незакінчені речення”

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Перевірка готовності учнів до уроку, налаштування на роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Правильність виконання домашнього завдання перевіряємо за схемами розв’язання задач, написаними на дошці:

№6 : H = 10см; Sосн. = а2 = 150√3см2; V= Sосн. H = 1500√3см3.

№8: H = √Q; Sосн. = ; V = Sосн.H = √Q.

№10: ∆АВ1С: за теоремою косинусів маємо:

АС2 = АВ2 + ВС2 – 2АВ ВСcos 600 = 7, АС = √7см;

∆АВС:АВС = 900,за теоремою Піфагора : АВ2 = АС2 – ВС2 (1)

ВВ1 (АВС), звідси ВВ12 =АВ12 – АВ2 = В1С2 – ВС2 9 – АВ2 = 4 – ВС2. Враховуючи рівність (1) маємо: 9 – 7 + ВС2 = 4 – ВС2, ВС = 1см.

∆В1ВС: ВВ12= В1С2 – ВС2, ВВ1 = √3см,

∆АВС: АВ2 = АС2 – ВС2, АВ = √6см,

Sосн. = АВ ВС = , V = Sосн. H = см3.

ІІІ. Формулювання мети й завдань уроку.

Мета уроку безпосередньо випливає з його теми. Оскільки на попередніх уроках було вивчено формули для обчислений об’ємів прямокутного паралелепіпеда і прямої призми , то необхідно продовжити роботу над засвоєнням знань цих формул, сформувати сталі навички застосовувати їх до розв’язування задач на обчислення об’ємів многогранників.

  1. Відтворення та систематизація опорних знань

    Теоретичний матеріал можна повторити у вигляді інтерактивної вправи “Математичний бій”, який проводиться між двома учнями класу, які по черзі називають поняття, означення, формули – все, що стосується цієї теми.

  2. Формування вмінь і навичок

    Виконання усних вправ

  3. Чи правильно, що площа основи призми дорівнює частці від ділення її об’єму на висоту?
  4. За якою формулою обчислюється бічна та повна поверхня призми?
  5. Чому дорівнює об’єм призми, якщо площа основи дорівнює 16√3см, а висота – 4√3см?
  6. Чи можна обчислити об’єм многогранника, якщо відомо сторону основи і висоту фігури? Відповідь обгрунтувати.

Виконання письмових вправ.

Завдання 20 – № 13.

  1. У правильній трикутній призмі сторона основи дорівнює 1см, а площа бічної поверхні дорівнює 3√15см2. Знайдіть діагональ бічної грані призми .(4см)
  2. Основою прямого паралелепіпеда є ромб, площа якого дорівнює 1 м2. Площі діагональних перерізів дорівнюють 3 м2 і 6м2. Знайдіть об’єм паралелепіпеда.(3м3)
  3. У правильній трикутній призмі радіус кола, описаного навколо основи, дорівнює 2см, а діагональ бічної грані дорівнює 2√15см. Обчисліть об’єм призми.(36см3)
  4. Основою прямої призми є прямокутник, діагональ якого утворює з більшою стороною кут α. Діагональ призми дорівнює d і нахилена до площини основи під кутом β. Знайдіть об’єм призми.( d3cos2
ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок №3 (256.5 KiB, Завантажень: 43)

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,528sec