Розв’язування вправ і задач на використання основних правил Знаходження первісних

Урок 5.

Тема. Розв’язування вправ і задач на використання основних правил

Знаходження первісних.

Мета. Закріпити основні правила знаходження первісних за допомогою

розв’язування різних типів вправ; виховувати увагу,

спостережливість під час виконання завдань; розвивати вміння

використовувати засвоєнні знання і сформовані навички на практиці,

виховувати інтерес до математики.

Тип уроку. Урок вдосконалення знань, умінь і навичок.

Обладнання: таблиця первісних, роз даткові картки.

Методи та прийоми навчання: метод «Метеоритний дощ», інтелектуальна розминка,метод «Вишиванка вражень».

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Перевірка домашнього завдання:

  1. Метод «Метеоритний дощ»

Записуємо на дошці розв’язання домашніх вправ з пропусками. Два учні заповнюють пропуски і пояснюють хід міркувань. Під час розгляду розв’язання завдань зошити в учнів закриті. Після закінчення пояснення учні відкривають зошити, кожен перевіряє свою роботу за зразком, підкреслює помилки.

  1. Інтелектуальна розминка

Метод «Інтелектуальний вихор» – групова форма роботи.

Клас поділити на три групи. Кожна група отримує завдання і працює над карткою 10 хв.

Головний експерт групи ділить завдання на кожного учасника. Потім кожен дає йому свій розв’язок. Експерт виправляє помилки, корегує відповідь, оцінює роботу своїх учасників. Вчитель слухає відповіді кожної групи, аналізує і доповнює роботу експертів, висловлює свою думку про те, як віповідали учасники груп . Під час такої розминки видно хто добре засвоїв теоретичний матеріал і застосовував його до розв’язання вправ, а кому ще потрібно, пояснити.


Картка 1.

– Сформулювати перше правило знаходження первісних.

– Знайти загальний вигляд первісних для функцій:

а) f(x) = 2x5 – 5x2;

б) f(x) = 5 cos x – 3 sin x;

в) f(x) = + 10x.

3. Знайти невизначені інтеграли:

а) 4 + 2х3) dx;

б)

в)

 

 

Картка 2.

– Сформулювати друге правило знаходження первісних.

– Знайти загальний вигляд первісних для функцій:

а) f(x) = ;

б) f(x) = 2 ех – 3 sin x;

в) f(x) = (4 – 5х)7.

3. Знайти невизначені інтеграли:

а) 3 + 2х) dx;

б)

в)

 

 

 

Картка 3.

– Сформулювати третє правило знаходження первісних.

– Знайти загальний вигляд первісних для функцій:

а) f(x) = 7x4 – 8x2;

б) f(x) = ,

в) f(x) = + 7x.

3. Знайти невизначені інтеграли:

а) 4 + 3х2) dx;

б)

в)

 

ІІІ. Розв’язування вправ і задач.

Робота вчителя біля дошки.

№ 25.7. Для функції f(x) = 4x5 + 4x знайти первісну F(x), один нулів якої = – 1. Знайти решту нулів цієї первісної.

Розв’язання.

F(x) = x4 + 2x2 + C; F(-1)4 = (-1)4 + 2 (-1)2 + C == 3 + C; 3+C = 0; C = -3. Отже, загальний вигляд первісної буде F(x) = x4 + 2x2 – 3. Первісна має ще один нуль, який = 1.

 

№ 25.11. Розв’язати задачу.

Вчитель пояснює учням хід розв’язання, підкреслює основні етапи. Учні самостійно записують розвиток задач в зошит. Прослідкувати, чи всі записали завдання.

 

№ 25.15. Колективна форма роботи.

Особливу увагу звернути на те, що sin2 x =


 

sin2x = =

 

формула перетворення добутку тригонометричних функцій в суму.

Розв’язок вправи записати в зошит.

 

ІV. Підсумок уроку:

Метод «Вишиванка вражень».

Кожен учень має картки різного кольору. На них їм потрібно записати, обираючи відповідний колір, що сподобалось, що – ні, на чим необхідно попрацювати, що взагалі треба змінити. Далі ці картки прикріплюються на лист паперу, що є на дошці. В результаті утворюється вишиванка – вишиванка учнівських вражень.

 

V. Домашнє завдання.

Повторити §24-25.

Виконати № 25.8, 25.12. № 25.16 – додатково.



ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 5 (19.6 KiB, Завантажень: 76)

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,770sec