Розв’язування прикладів і задач на додавання і віднімання чисел 1 –10

Тема. Розв’язування прикладів і задач на додавання і віднімання чисел 1 –10.

Мета. Закріпити вміння і обчислювальні навички додавання і віднімання  чисел 1 – 10.

Обладнання. Предметні картинки, каса цифр, лічильний матеріал, зошит.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент. Привітання. Новини. Комунікативна гра «Ходіння по паперу».

Для проведення естафети дітей ділять на дві команди. Кожній команді дають по два аркуші паперу. Можна ставати тільки на один аркуш паперу, тому потрібно ставати обома ногами на той аркуш паперу, що лежить попереду, а той, що залишився позаду, класти перед собою. І так до позначеного місця й у зворотному напрямку. Усі члени команди по черзі змагаються в такому пересуванні.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Усний рахунок.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Математичний диктант.

3 збільшити на 6.

10 зменшити на 7.

До 4 додати 5.

На скільки 9 більше від 6.

На скільки 6 менше від 8.

ІІІ. Основна частина.

1.Прочитай приклади по-різному. Обчисли.

 

 

 

–5

 

2. Робота з дидактичним матеріалом.

– У білочки в дуплі було 8горішків і 6грибочків. До неї заглянула сорока, побачивши її запаси сказала: «В тебе грибочків на 2менше, ніж горішків».

Білочка заперечила: «Ні, у мене горішків на 2більше, ніж грибочків»,

– Хто з них правий?

– Викладіть стільки кружечків, скільки у білочки горішків.

– Нижче покладіть стільки квадратиків, скільки у білочки грибочків.

– То хто ж  правий – білочка чи сорока?

– Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, на скільки одне число більше (менше), ніж друге?

– Викладіть за допомогою цифр і знаків приклад: 8-6=2.

– Як по-різному прочитати цей приклад?

3. Розв’язання задач.

А) – Миколка розв’язав 10 задач. У 3 задачах допустив помилки. Скільки задач Миколка розв’язав правильно?

(Аналіз задачі. Вибір розв’язку).

Б) Творча робота над задачею.

– До годівнички прилетіло 7 синичок і 2 горобчики.

(Поставте запитання і розв’яжіть задачу).

– Як можна поставити по-іншому запитання, щоб задача розв’язувалася дією віднімання?

Ф і з к у л ь т х в и л и н к а.

4. Постав запитання до кожного розв’язання.

 

 

 

 

 

 

 

1)     7 + 2 =

2)     7 – 5 =

3)     7 – 2 =

4)     7 + 5 + 2 =

5. Обчислити вирази.

8 + 1 =               2 +     =

7 +      =             3 + 6  =

+ 3  =                 + 5 =

5.Робота в зошиті.

6. Домашнє завдання.  Склади і запиши 5прикладів на додавання і 5 прикладів на віднімання.

ІV. Підсумок заняття. Релаксація. (звучить мелодія)

Вдягаємо костюми космонавтів, сідаємо в ракету і летимо в космос.

Глянувши в ілюмінатор ми побачили нашу планету. Яка вона чудова! Ось глянемо праворуч і тут побачимо  пахучі луки з яскравими квітами. Запах квітів п’янить нам голову. Глибоко вдихніть і повільно видихніть. Скільки їх тут! Далі перед нами розкинулось море з теплою голубою водичкою. Підійдіть до нього. Відчуйте свіжість морського повітря. Поніжтеся на ньому. Огляніться навкруги, зауважте все, що потрапляє вам на очі. Підніміть голову й подивіться  на лагідне сонечко. Воно яскраво-золотисте, тепле. Відчуйте тепло й енергію сонця.

 

Задачі-вірші.

Кошенят двох хлопчик взяв,

Молока їм в мисці дав.

Вісім в кошику сидить,

Їсти хочуть та нявчать.

Годувати треба всіх –

Скільки разом буде їх? (2+8)

 

У живім куточку в школі

Є три рибки у воді,

Ще сім рибок дасть Миколка.

Скільки буде риб тоді?  (3+7)

 

 

 

 

 

 

 

Розв’язування прикладів і задач на додавання і віднімання

чисел 1 –10.

1. Вибери правильну відповідь.

6 + 2 =      а) 6;       б) 8;     в) 2.

10 – 3 =    а) 7 ;       б)9;     в) 6.

5 +0 =       а) 6;        б)4;     в) 5.

 

2. < > =       7 -2       4                         4 + 3          8 – 7

7– 5       6                          9 – 3           6 +2

5         7+1                        7 – 2          7 +1

6         5-1                       5 + 4        10 – 1

 

 

3.

Було

 

 

Витратили

 

Залишилося ?

____________________________________________

____________________________________________

 

4.     У вазі стояло 2 троянди, а ромашок        .

Скільки всього квітів стояло у вазі?

Розв’язання.  ____________________________

Відповідь.______________________________

 

5.              Було – ?

Витратили – 5кг

Залишилось – 4кг

_______________________________________

 

_______________________________________

 

 

 

  1. Обчислити і розфарбувати квітку.

 

 

 

5 – червоний,

9 – синій,

8 – жовтий.

 

 

 

Прощанння.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Розв'язування прикладів і задач на додавання і віднімання чисел 1 –10 (57.7 KiB, Завантажень: 0)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,496sec