Розучування п’єси – казки «Бабусина пригода»

Тема. Розучування п’єси – казки «Бабусина пригода».

Мета. Ознайомити учнів із новим жанром — п’єсою; вчити інсценізувати

п’єсу, передавати інтонацію почуття дійових осіб; вчити знаходити за допомогою вибіркового читання уривки, слова, які характеризують дійових осіб; розвивати творчі здібності дітей; виховувати у дітей любов до тварин.

Обладнання. Маски для інсценізації п’єси.

Хід заняття

І. Вправи для вдосконалення навичок читання

II. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

Повідомлення теми і мети заняття.

Ознайомлення з новим жанром.

— Що таке казка, ви вже знаєте. Чи чули ви слово «п’єса»? Де?

— П’єса — це твір, який призначений для театральної вистави. Читається п’єса за ролями. У тексті автор подає описи місць, де відбувається дія, слова ведучого. А дійові особи говорять полілогами, тобто по кілька осіб, чи монологами — одноосібно.

III. Опрацювання п’єси-казки О. Олеся «Бабусина пригода»

1. Визначення структури п’єси.

Діти читають перелік дійових осіб п’єси.

Зверніть увагу на слова, які винесені посередині кожної строфи.

Учні, прочитавши їх, визначають, що це — назва або ім’я дійової особи, яка має промовляти ці слова.

Учитель пояснює, що слова у дужках — це вказівки автора щодо інтонації, темпу мовлення чи дії героя.

Діти читають текст автора, визначають, що це опис місця події, вказівки щодо руху дійових осіб на сцені.

2. Первинне ознайомлення з текстом (відразу читають за особами).

— Зверніть увагу, у кого роль найбільша, а в кого — найменша.

ІV. Аналіз змісту п’єси.

— В яку пору року відбувається дія п’єси?

— Від чого застерігала бабуся каченят?

— Які настанови дала песикові?

— Чому ведмідь був сердитий?

— Чим бабуся задобрила його?

— Як ведмідь допоміг бабусі?

— Що свідчить про те, що бабуся і ведмідь потоваришували?

V. Підсумок заняття.

ІV. Домашнє завдання.

Прочитати в родині казку за ролями.

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,323sec