Розселення рослин у природі. Рослинні угруповання

Тема: Розселення рослин у природі. Рослинні угруповання.

 Мета: забезпечити засвоєння учнями понять про основні способи розселення

рослин в природі та чинники, які впливають на розселення. Дати

загальні уявлення про рослинні угруповання.

Розвивати вміння і навички учнів порівнювати, узагальнювати та

робити  висновки, розвивати біологічну мову, мислення, вміння

працювати з підручником, додатковою літературою.

Виховувати любов та бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований.

Методи та форми роботи:  бесіда, розповідь, практично – пошукова

діяльність

Терміни та поняття: Розселення рослин, рослинні угруповання,

рослинність, флора, ліс, лука, степ, болото,  водойма.

Обладнання: Таблиці з різними середовищами існування, комп”ютер,

картки зеленого та червоного кольору.

Девіз уроку

Геній – один відсоток натхнення

 і дев”яносто дев”ять відсотків поту.
                   Т. Едісон
                                                                              

Хід уроку

 

 

І. Організаційний момент

Тренінг

Я всмixаюсь сонечку.

Учнi. Здрастуй, золоте!

– Я всмixаюсь квiточцi!

у ч н i. Хай вона росте!

– Я всмixаюсь дощику.

 

у ч н i. Лийся, мов з вiдpa!

– Друзям усмixаюся.

у ч н i. Зичу їм добра!

 

– Я згодна з вами. Meнi приємно вчити того, хто хоче вчитися.
– Тож повернiтьс.я i подаруйте по­смiшку своєму товаришевi.

– Щоб урок наш був гарним, цi­кавим, змiстовним, якими ви мaє­те бути? (Активними, уважнuмu, ро­зумнuмu)

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Формування робочого настрою: „ Налаштовуємося на біологію”

 

Фронтальна опитування учнів.

Гра „ Мікрофон”

 

Вчитель ставить запитання з базових понять.

Наприклад:

1. Що вивчає екологія

 

2. Яке значення екології як науки.

 

3.  На які групи розподіляють чинники середовища.

 

4. lз наведених чинникiв довкiлля виберiтьтiльки абiотичнi фак­тори:

земне тяжiння,

опади,

со­лонiсть океану,

сонячне свiтло,

веснянi повенi,

температура,

ви­рубка лicу,

осушення болiт,

запи­лення квітів комахами.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

Розгляньте виданні вам картинки. Поясніть, як утворилось дане співжиття рослин.

 

ІV. Повідомлення теми уроку

 

План

  1. Розселення рослин у природі.
  2. Антропогений фактор

    Біотичний фактор

    Поняття про біоценоз, біогеоценоз, екосистеми.

 

 

 

 

 

  1. Пристосованість рослин до життя в угрупованнях.

 

V. Надання необхідної інформації

 

 

 

                         ЕКОЛОГIЧНI                ФАКТОРИ

 

– ….

 

 

Абіотичний фактор

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 П

Р

Я

М

И

Й

 

В

П

Л

И

В

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Роcлинні угруповання – це групи взаємо­пов’ язанuх мiж собою рослuн рiзнuх видів, які трuва­лий час зростають на пeвнiй дiлянцi місцевостi з oднopiднми  умовамu  життя.

Флора – сукупність видів рослин на певній території.

 

 

Від рослинного угруповання до екосистеми

біоценоз

біогеоценоз

Фітоценоз

( рослинне угруповання)

 

 

 

 

 

 

 

VІ. Інтерактивна вправа

Робота в групах

Кожна група одержує певний тип рослинного угруповання і з допомогою підручника характеризує їх.

 

VІІ. Рефлексія

Вправа „Світлофор”

Учитель ставить запитання з вивченого матеріалу. Учні піднімають картки. Зелену – знають відповідь, червону – якщо утруднюються з відповіддю.

 

 

VІІІ. Підсумки уроку. Домашнє завдання.

Прочитати матеріал підручника по темі : „Розселення рослин у природі. Рослинні угруповання.”

 

Скласти казковий опис рослинного угруповання (на вибір)

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Urok64 (1.8 MiB, Завантажень: 19)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

64 Розселення рослин у природі Рослинні угруповання (344.9 KiB, Завантажень: 35)

завантаження...
WordPress: 22.92MB | MySQL:26 | 0,488sec