РОЗРОБКА СТРАТЕГІЙ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ МЕТИ

Мета: навчити позитивно мислити, аналізувати варіанти поведінки.

/. Притча «Мов ті кульки, що трясуться» (диспут)

Якщо в ящик насипати дерев’яні та стальні кульки одного розміру і почати їх трясти, то скоро дерев’яні шарики опиняться зверху, а стальні — знизу, незалежно від того, як трясти.

Кульки знають свій шлях. Кожна свій. Невже ми дурніші за них? Коли життя нас трясе, ми можемо ворушитися в ньому. Якщо знаємо, де вихід.

Або інша аналогія. Ви їдете у переповненому автобусі і намагаєтесь просунутися до виходу. Якщо автобус хитнеться, чи загальмує, чи різко прискорить рух, ваші зусилля протиснутися до виходу будуть більш ефективними: людину цілеспрямовану струси, як успіх, так і неуспіх, рухають уперед до мети.

Немає поганого без доброго. Чи успіх, чи неуспіх буває, знає лише той, з ким це трапилось.

 

2. Вправа «Знайди позитивні наслідки»

Учасникам пропонують пригадати минулу вправу «Мета» і впродовж п’яти хвилин записати, які позитивні наслідки можна знайти у випадку неуспіху в грі з киданням паперової кульки.

Учасників під час виконання цієї вправи можна об’єднати у групи. У кожній групі вибирають оратора, який зможе передати всім думку групи. Після прослуховування відповідей їх можна записати.

 

3.    Вправа «Послідовність
рішень»

Кожному учаснику пропонують пригадати якісь рішення, які йому доводилося приймати. Пропонують записати схемою, яка може допомогти орієнтуватися у прийнятті різних рішень.

Після цього учасникам необхідно зачитати і обговорити відповіді.

 

4.    Релаксація «Аура»

Сядьте зручно на стілець з прямою спинкою, притисніть ступні до підлоги. Руки покладіть на стегна долонями догори. Заплющте очі, зробіть глибокий вдих і повільний видих. Повторіть це до відчуття розслаблення, звільніться від будь-яких думок, зосередьтеся на власних відчуттях. Виконайте вправу «Заземлення». Після того, як ви зв’язалися з центром Землі, сконцентруйтесь на верхній частині голови. Уявіть свою ауру, оболонку, яка обіймає все тіло з голови до ніг на великій відстані від нього. В уяві прослідкуйте свою ауру від голови вздовж шиї, плечей, тулуба, рук, ніг, ступнів. Якщо важко побачити ауру, просто відчуйте ауру подумки.

Створіть подумки нейтральне жовтогаряче світло і рівномірно заповніть ним ауру. Уявіть, як енергія циркулює по всій вашій аурі. Створіть образ чистої, ясної, нейтральної світло-золотої енергії, яка омиває все ваше тіло. Зафіксуйте уявний образ вашої аури. Відчуйте радість повної безпеки, оскільки яскрава світло-золотиста аура захищає вас від негативних імпульсів. Розплющіть очі, складіть долоні й посидьте спокійно 2—3 хвилини. Потім встаньте, потрусіть руками, пострибайте на місці, потягніться.

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,316sec