Розпушування ґрунту, підживлення ягідних культур

Тема. Розпушування ґрунту, підживлення ягідних культур.

 Мета: навчати учнів розпушувати ґрунт та знищувати бур’яни в пристовбурних кругах плодових дерев; розвивати моторику рук, вміння працювати з садовим інструментом; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: лопати, відра, органічні добрива

Методи та форми роботи: інтерактивні методи (вправа «Настрій»,)

Хід заняття

І. Організаційних момент.

Психологічна вправа «Настрій»

Вчитель пропонує кожному учневі, «замалювати» у кружечку той настрій, який зараз у нього. Після чого робить висновок, який настрій переважає у класі і робить прогноз, чи зможе урок змінити його».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Мозковий штурм.

– Назвати літні роботи на ділянці ягідника та в саду.

– Назвати весняні роботи на ділянці ягідника та в саду.

– Що таке мульчування?

– Які види добрив ви знаєте?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Стародавній мудрець сказав: Ска­жи мені, і я забуду. Покажи мені, і я запам’ятаю. Дай мені діяти само­му, і я навчусь».

Сьогодні на уроці у вас є можливість діяти самим, тобто, застосовуючи отримані на минулих заняттях знання.

IV. Повідомлення теми заняття

Вчитель. Як ви вже зрозуміли, сьогодні у нас практична робота, ми виконаємо ряд цікавих та дуже корисних робіт, які вкрай важливі і необхідні. Тема нашого заняття – «Розпушування ґрунту, підживлення ягідних культу».

V. Надання необхідної інформації

Розпушування ґрунту, видалення шляхом прополювання бур’янів, поливання на випадок посушливого року, обкутування на зиму малини, смородини і аґрусу, а також  обрізування – необхідна умова догляду за ягідними культурами.
Розпушування ґрунту провадять кінним полільником, або звичайними лопатами шляхом перекопування. Ягідні ділянки повинні бути чистими від бур’янів. Ця робота систематично, при першому ж з’явленні бур’янів, або як тільки після дощів утворилась ґрунтова корка, – повинна бути виконана ручними лопатами, або кінними планетами.
На випадок посушливого року, або недостатньої вологості ґрунту на ягідниках, – ділянки час від часу треба поливати. Поливання особливо потребує полуниця.
Висаджені восени кущики малини, смородини і аґрусу на зиму обов’язково повинні бути окутані м’якою землею.
Ділянка під полуницею для кращого утворення вологості ґрунту повинна бути притінена соломистим гноєм, або іншим перегноєм, який щороку розкладають під кущиками. Цей перегній служить і за удобрення полуниці і за гарний застережник зменшення випаровування вологи із ґрунту.
Необхідним заходом для підвищення врожайності полуниці є також щорічне знищення зайвих вусиків (краще всього – після збирання ягід), а також підгортання час від часу оголених коренів полуниці до самих листків.
Догляд за малиною, крім наведеного, полягає ще й у тому, що дворічні паростки малини, які після плодоношення відмирають і заміщуються новими, обов’язково знищуються шляхом зрізування їх секаторами (садовими ножицями). Роботу цю треба проводити восени, або рано весною. При густому стоянні малини, щорічно провадять розріджування однорічних паростків для кращого розвитку кущів і врожайності. Весною, до розпукування бруньок на малині, однорічні паростки укорочують на 1/з їх довжини, що утворює кращі умови для одержання крупно плодових ягід.
Щодо догляду за смородиною та аґрусом, то він полягає, крім підпушування ґрунту і знищення бур’янів, ще в щорічному обрізуванні старих гілок. Відомо, що у смородини велике плодоношення ягід буває на дворічних паростках і слабше – на трирічних. На старіших паростках врожаю зовсім не буває. У аґрусу плодоношення буває на дворічних, трирічних і чотирьохрічних паростках. Ось чому ці старі  паростки обов’язково повинні щорічно знищуватися.

VI. Центральна частина заняття – інтерактивна вправа.

Виконання практичної роботи.

Робот в групах

1 група – розпушування ґрунту

2 група – підживлення ягідних культур

VII.  Рефлексія (підбиття підсумків роботи)

Психорегулюча вправа

« Заплющіть очі й подумки проглянь весь урок від початку до кінця. Якщо тобі вдалося все – посміхнись.

VIII.  Домашнє завдання.

Скласти кросворд

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

31 Тема Розпушування ґрунту, підживлення ягідних культур (14.0 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,311sec