РОЗКВІТ ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО ТА ЙОГО НАСТУПНИКІВ

ТЕМА: РОЗКВІТ ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО ТА ЙОГО НАСТУПНИКІВ

Мета: розкрити основні напрямки внутрішньої та зовнішньої політики Данила Романовича та їх головні досягнення, ознайомити учнів з політи­кою наступників князя; сприяти формуванню навичок самостійної робо­ти та розвиткові критичного мислення учнів, визначати роль особистості в історичному процесі, виховувати повагу до історичного минулого.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: Свідерський Ю. Ю., Ладиченко Т. В., Романишин Н. Ю. Іс­торія України: Підруч. для 7 кл. — К.: Грамота, 2007; атлас «Історія Украї­ни. 7 клас», ілюстрації до теми.

ХІД УРОКУ

I.   Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

II. Актуалізація опорних знань
Запитання

Коли і внаслідок яких подій Данило Романович прийшов до вла­ди в Галицько-Волинському князівстві?

III.         Вивчення нового матеріалу

Міні-лекція «Правління Данила Галицького»

 

Учні, слухаючи лекцію, мають заповнити таблицю «Внутрішня та зовнішня політика Данила Галицького».

Внутрішня політика Зовнішня політика

Запитання

  1. Чому, на ваш розсуд, Данило Галицький вирішив прийняти ко­рону від Папи Іннокентія IV?
  2. З якою метою здійснив коронацію Данила Галицького Папа Іно-кентій IV?
  3. Яке значення мала коронація Данила Галицького для Галицько-Волинської держави.

Робота з картою

Користуючись картою атласа «Галицько-Волинська держава — безпосередня спадкоємиця традицій Київської держави», виконайте завдання.

  1. Назвіть столицю Галицько-Волинської держави за часів Данила Галицького.
  2. Яке місто було засновано Данилом Галицьким 1256 р.?
  3. Назвіть князівства, які були включені до складу Галицько-Во­линської держави.
  4. Назвіть країни, з якими довелося воювати Данилу Галицького.
  5. Коли відбулися походи монголів проти Галицько-Волинської дер­жави під керівництвом Куремси і Бурундая?

Роботах в групах

Клас розподіляється на три групи, які опрацьовують відповід­ний матеріал підручника, додаткову інформацію, отриману під час розповіді вчителя, учні мають підготувати й презентувати питання.

1-а група. Данило Галицький — військовий діяч.

2-а група. Данило Галицький — видатний дипломат.

3-я група. Данило Галицький — державний діяч.

Виступи груп.

Вправа «Три речення»

Прочитати текст підручника (С. 166-167) і передати трьома ре­ченнями суть політики Володимира Васильовича, а також Лева Да­ниловича.

IV.         Закріплення вивченого матеріалу

1.   Коли сталися події?

а)         Завдання князем Данилом нищівної поразки хрестоносцям,
що загарбали Дорогочин (1238).

б)        Ярославська битва (1245).

с) Візит Данила Галицького до Золотої Орди (1245). д) Роки життя Данила Галицького (1201-1264). є) Коронація Данила Галицького (1253).

2.Назвіть характерні ознаки правління наступників Данила Галицького. Чи згодні ви з думкою, що саме в цей час розпочався по­
ступовий занепад Галицько-Волинської держави? Свою відповідь
обґрунтуйте.

V. Домашнє завдання

Опрацювати тест підручника (Свідерський Ю. Ю., Ладичен-ко Т. В., Романишин Н. Ю. Історія України: Підруч. для 7 кл. — К.: Грамота, 2007. —■ § 17), відповісти на запитання.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

РОЗКВІТ ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ЗА ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО ТА ЙОГО НАСТУПНИКІВ (16.8 KiB, Завантажень: 9)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,459sec