РОЗКАЖИ МЕНІ ПРО СЕБЕ

Мета: ближче познайомитися з учнями класу, дізнатися про їхні інтереси, мрії;розказати учням, що ім’я людини дається в честь святого або святої; ознайомити учнів із значенням їхнього імені в перекладі, вивчити молитву до святого , чиє ім’я носиш ; активізувати творче мислення.

Урок знайомства

            На світі можна жить без еталонів,

по- різному дивитися на світ:

широкими очима, з – під долоні,

крізь пальці, у кватирку

з-за воріт.

Від цього світ не зменшиться нітрохи,

А все залежить від людських зіниць-

В широких відіб’ється вся епоха,

У звужених – збіговисько дрібниць

        ( Ліна Костенко)

Обладнання. Вислови , прислів’я, приказки. ( Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти. Не той друг, що лащиться. а той, що печалиться. Дерево міцне корінням , а людина – друзями).

  1. Кольоровий настрій.

Вчитель:

– Прислухайтесь до себе, до свого настрою. З яким кольором або кольорами асоціюється у вас ваш настрій тут і тепер?( Важливо, щоб відповіли на запитання всі учні, створюючи райдугу кольорів першої зустрічі).

2. Бейджик.

З невеличкого паперу, без ножиців, тільки пальчиками. кожен учень « витинає» певну форму ( трикутник , коло, квадрат, овал, сонечко, зірку і т.д.), з якою він себе асоціює.

    Улюбленим кольором діти записують своє ім’я або те ім’я, яким би вони хотіли, щоб до них звертались і прикріплюють бейджик до одягу ( скетчем або шпилькою).

Презентація бейджиків.

Вчитель. Сьогодні ми розкажемо один одному про себе, свої захоплення, мрії, бажання. Бо разом живемо в одній класній сім’ї , але чи знаємо один одного? Кожна людина живе на землі тільки одне життя, а тому варто задуматись над тим, як його прожити. Адже «більше тебе не буде завтра на цій землі, інші ходитимуть люди – добрі, ласкаві і злі». А яка згадка залишиться про тебе, що корисного зробиш ти, щоб люди не забули тебе? У кожного із нас від народження є своє ім’я. А чи можете, діти , ви своє ім’я назвати повністю – так, як воно наводиться в церковному календарі?

Імена не видумуються, а даються людині в честь святих. А чи знаєте ви, хто, коли і як дає імена?

Вчитель.

Імена вибирають батьки, але дає ім’я священик у церкві в таїнстві Хрещення через спеціальну молитву.

Кожен із нас повинен носити ім’я святого ( святої). День, коли святкується пам’ять святого, ім’я якого ми носимо, є нашим Днем Ангела .Цей день ми повинні святкувати як день народження, але найкраще в цей день піти в церкву, посповідатись та причаститись.

Гра « Вгадай, кого немає!»
( Діти стають у коло і заплющують очі. Хтось із учнів виходить. Потім відгадують, кого немає і називають його ім’я)

Вчитель. У кожного з нас від народження з’являються свої принципи: один любить спокій, буденність, простоту, скромність, інший, навпаки: неспокій, святковість, вишуканість. Одні ростуть і виховуються в сім’ях, де панує любов, злагода, людяність, достаток . а інші в сім’ях , де можна почути сварки, образи, немає повного достатку. Але кожен з нас зі своїм народженням одержав право на життя і повинен думати зараз над кожним своїм кроком, вчинком. Перед кожним з нас повинна бути якась мета. мрія. яку хочеться здобути, досягти.

    А зараз кожен розкаже про себе, про свої улюблені заняття , мрії, бажання.

(Лине тиха мелодія і учні розказують про себе).

Дуже важливо в житті мати товариша, подругу, з якими можна розділити свою радість і горе, поділитися найпотаємнішим. Але пам’ятаймо прислів’я:» Друга шукай, а знайдеш – тримай». Ми не повинні зраджувати дружбу, робити неприємне тому, з ким дружиш.

    Наша розмова – знайомство підходить до кінця. Не знаю, чи були всі щирими, відвертими, чи почерпнули для себе щось корисне? та хочу, щоб ви зрозуміли, що людина повинна жити прекрасним, повним надій і сподівань життям. Бо, як сказав славний Кобзар – Т. Г. Шевченко «…не гнилою колодою по світі валятись… А жити, серцем жити і людей любити».

де б ви не були, ким би не стали, у першу чергу повинні бути Людиною – християнином.

Домашнє завдання: вивчити молитви до Ангела Хранителя і до святого, чиє ім’я носиш.

Молитва святому, чиє ім’я носиш:

Моли Бога за мене, святий ( свята)…тому що я щиросердно до тебе звертаюсь, як до надійного помічника і молитвенника за душу мою.

Молитва Ангелу – Хранителю:

Ангеле Божий, Хранителю мій святий, моли Бога за мене.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,305sec