Рослинний світ – складова частина природи

Тема: Рослинний світ – складова частина природи.

 Мета: сформувати знання про різноманітність рослинного світу, загальні

ознаки   царства Рослин

Розвивати навички самоаналізу та оцінювання запропонованої

інформації, розвивати творчі здібності, уміння використовувати

комп”ютерні технології

Виховувати бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований.

Методи та форми роботи: бесіда, розповідь, практично – пошукова діяльність

 

Терміни та поняття:

  • Ботаніка
  • Середовище існування ( водне, повітряно – наземне)
  • Нижчі рослини
  • Вищі рослини
  • Автотрофи

 

 

Обладнання:

  • Аркуш ватману на якому намальоване дерево
  • Підручник
  • Робочий зошит
  • Маркер
  • Комп”ютер

 

 

Девіз уроку

                                                                                                    Збирайте факти!
З них народжуються
думки

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Створення позитивної аури на уроці. Наприклад „ Які ви сьогодні красиві. Будете ще кращими коли всі разом посміхнетесь мені”

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Формування робочого настрою: „ Налаштовуємося на біологію”

Відповіді учнів згідно підготовлених шпаргалок.

 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

 Гра „Мікрофон”

Учні за допомогою „мікрофона” самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення. Наприклад „ Дайте відповідь на запитання : „ Що я буду знати, після цього уроку?”

 

 

ІV. Повідомлення теми уроку

 

План

 

  • Біологія – наука про живу природу
  • Відмінність живого від неживого
  • Живі організми
  • Значення біології в житті людини
  • Різноманітність живих організмів та їх класифікація

 

 

 

V. Надання необхідної інформації

Робота з комп”ютером згідно плану

 

 

 

Загальні  ознаки  рослинних   організмів

 

 

 

 

Умови необхідні для життя рослин

 

 

 

 

Екологічні особливості водних та наземно – повітряних умов

Питання                   середовище

для аналізу

водне Наземно -повітряне
Кількісна наявність води Необмежена Обмежена, часто недостатня
Відносна прозорість середовища Незначна Значна, часто велика
Щільність середовища Значна Незначна
Добове та сезонне коливання температури оточуючого середовища Незначне Значне, може бути різким
Випаровування з поверхні рослин Відбувається, але для рослин не є небезпечним Відбувається, часто значне, нерідко небезпечне для життя
Дія світла розсіяна направлена

 

 

 

 

Різноманітність рослин

 

 

 

 

VІ.Інтерактивна вправа

Вправа „ Дерево рішень”

На базі вивченого матеріалу колективно учні пропонують варіанти розв”язання проблеми та будують „дерево рішень”.

 

VІІ. Рефлексія

Учні пригадують нові терміни : ботаніка, царство, нижчі рослини, вищі рослини, автотрофи, природна зона.

 

VІІІ. Підсумки уроку . Домашнє завдання.

Опрацювати матеріал підручника по темі:” Рослинний світ – складова частина природи.”

Проведення спостереження за ростом і розвитком рослини, яка вирощена з насіння.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

2 Рослинний світ – складова частина природи (21.3 KiB, Завантажень: 62)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Urok2 (326.0 KiB, Завантажень: 43)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,335sec