РОЛЬОВА ГРА « У ПОШУКАХ СЕБЕ»

Перед великим розумом схиляємо голову.

Перед великим серцем коліна!

Народна мудрість

Учитель. Сьогодні ми говоритимемо про вибір професії. Кожен із вас романтик, мрійник, чогось хоче досягти, кимось стати, ставить перед собою певні завдання, одним словом — шукає себе. Сподіваюся, що наша зустріч допоможе точніше визначитися, ким бути. Звичайно, у такій важливій справі без труднощів не обійтися, проте їх не слід лякатися. Звісно, ви маєте прислухатися до порад дорослих, але прислухайтеся передусім до порад свого серця. А щоб почути внутрішній голос, утвердити свої бажання, мрії, — повірте у власні сили.

Вважайте кожен день маленьким життям і робіть його якомога повнішим та змістовнішим.

Щодня, лягаючи спати, запитуйте себе: «Що я зробила(в) сьогодні? Чи задоволена(ий) собою? Завтра постараюся зробити більше і з користю для всіх». Усе, що «посієте» в один період свого життя, «пожнете» в інший. Людина народжена для того, щоб робити добро іншій людині, залишити гарний спогад у серцях ближніх своїх. Що б ви не робили, робіть так, щоб мати задоволення від своєї праці. Якщо ви робитимете те, що подобається, то життя для вас стане піснею серця. Треба прагнути того, щоб із задоволенням ходити на роботу.

Наша сьогоднішня зустріч пройде у формі гри. Кожен учень обирає собі столик, на якому стоїть картка, на якій зазначена певна професія.

Серед запрошених гостей є юристи, лікарі, учителі, батьки. Вони дадуть вам корисні поради, поділяться секретами творчості.

А тепер запрошую до слова мого помічника, який вирішив присвятити себе журналістській справі.

Журналіст. Переді мною за окремими столиками погрупувалися за інтересами, так би мовити, майбутні фахівці. Кожна група має свої емблеми, за якими легко здогадатися, хто є хто. Розпочну із завтрашніх педагогів.

Зачитаю ваш девіз: «Наука витоншує розум, навчання гострить пам’ять!» Як ви це розумієте?

(Хтось із команди відповідає.)

А тепер скажіть, будь ласка, що вас найбільше приваблює у роботі вчителя? Яким, на вашу думку, має бути учитель?

(Усі дають короткі, вичерпні відповіді.)

Розкажіть, будь ласка, чи існує вчительська мода і яка ваша думка щодо цього.

(Учні, що за «вчительським» столиком, дають відповіді на колене запитання журналіста.)

Журналіст. Тепер надамо слово вчителю-експерту, який бажає вам дати напутнє слово та проаналізує ваші судження.

(На тлі пісні «Вчителька моя» усі слухають виступ учителя.)

Журналіст. Кожен із нас знає, що здоров’я найдорожче. І його треба берегти. Я думаю, саме це кредо поєднало наших майбутніх лікарів. Поведемо з ними розмову.

Чи чули ви такий вислів —«Лікарем треба народитися»? Чи згодні з таким трактуванням? А яка ваша думка щодо вислову «Лікар від Бога»?

Сторінка: 1 2
завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,323sec