Роль ядра і хромосом у явищах спадковості. Каріотип

Тема: Роль ядра і хромосом у явищах спадковості. Каріотип.

Мета: ознайомити учнів із основною системою збереження і відтворення спадкової інформації – ядром; розкрити особливості його будови і функцій; дати поняття нуклеоїд прокаріотів. Розвивати уміння учнів виділяти головне у матеріалі, що вивчається; уміння логічно мислити та робити відповідні висновки та узагальнення.
Методи та форми роботи:
Інформаційно- рецептивний, репродуктивний, проблемно – пошуковий.
Основні поняття та терміни: ядро, ядерце, ядерний матрикс, хроматин, хромосоми, нуклеоїд, каріотип.

Обладнання: схеми, малюнки, таблиці, м\м дошка.
 Хід заняття

І.       Організаційний момент.

Вітання вчителя та учнів, побажання успіхів у співпраці.


ІІ. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.

Повторення вивченого » у вигляді гри» про будову ядра та його складових. Кожна команда дає одна одній запитання і хто більше і змістовніше надасть відповідь, матиме вищий бал.
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Проблемне запитання.
Ми досить багато вивчили про клітину, але яка структура забезпечує основні життєві функції збереження і відтворення спадкової інформації? Чи відрізняється вона від інших структур клітини? Чому ядро – є центром керування процесами?

ІV.    Повідомлення теми і мети уроку.

V. Надання необхідної інформації. (Розповідь вчителя з використанням електронного посібника).

1. На основі знань про прокаріоти та еукаріоти, ми вже знаємо, що організми, які не мають сформованого ядра називаються доядерними або прокаріотами, а ті, що мають сформоване ядро – ядерними або еукаріотами.
2. Розповідь про ядро як складову еукріотичної клітини.
Повідомлення учнів про:

– клітини організмів, які з певних причин не мають ядер: еритроцити, тромбоцити, ситоподібні трубочки;
– клітини, які мають не одне, а декілька ядер.

– форму та розміри ядер.

– будову ядра за схемою:

 

3. Перегляд фільму «Роль ядра і хромосом у явищах спадковості».

4. Ознайомлення із поняття «каріотип» учні розкривають методом (Шпаргалки) після опрацювання відповідної теми в підручнику.
VІ.    Рефлексія.

Метод «Учбові станції». Учні дають коротку характеристику основним питанням, що опрацьовувалися на уроці.

VІІ.   Підсумок урок.

VІІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати відповідний матеріал в підручнику.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Роль ядра і хромосом у явищах спадковості Каріотип (33.8 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,324sec