Роль установок у розвитку конфліктів

Гра-розминка “Привіт” (15 хв)

Мета: активізувати роботу групи, показати нашу реакцію на людей з якими встановлені та не встановлені взаємодія.

Усім учасникам пропонується підвестися, обрати собі пару і домовитись, хто буде X, а хто – У. X повинен стати з одного боку кімнати, а У – з другого. Вони мають пройти через кімнату кілька разів. Щоразу, коли партнери зустрічаються, вони вітаються один з одним. Перший раз – як давні знайомі, що тривалий час не бачилися; другий – у ситуації, коли між ними виникла суперечка на професійному рівні; третій – коли обоє не знають одне одного і X поспішає, а У – заблукав і не знає, куди йти. Вправа проводиться швидко. До групи ставиться запитання: “Що, на вашу думку, впливає на встановлення стосунків?”

 

2. Вправа “Ярлики 1” (ЗО хв)

Мета: дати можливість учасникам відчути переживання, які виникають під час спілкування, коли їх змушують діяти відповідно до стереотипів .

Обладнання: набори порізаних картинок за кількістю груп, набори “корон”. На кожній написаний один з поданих виразів:

Усміхайся мені.

Буть похмурим.

Корчи мені гримаси.

Ігноруй мене.

Розмовляй зі мною так, ніби мені 5 років.

Підбадьорюй мене.

Кажи, що я нічого не вмію.

Жалій мене.

Хід вправи. Керівник групи об’єднує учасників у групи по 5-7 осіб. Кожному він надіває на голову “корону” таким чином, що той не бачив, що на ній написано (“корони” виготовляють з двох смужок білого паперу, склеєних по боках). Після цього кожній групі дається завдання протягом 15 хв скласти цілу картинку з розрізаних шматочків, але звертатися під час роботи до учасника своєї групи потрібно так, як написано на його “короні”.

Через 15 хв усі учасники по черзі (не знімаючи “корон”) відповідають на запитання керівника: “Чи сподобалось вам, коли з вами спілкувалися таким чином?”

Після того, як усі висловляться, керівник пропонує учасникам зняти “корони” і вийти з своїх ролей.

 

3.    Вправа “Ярлики 2” (ЗО хв)

Мета: дати можливість учасникам відчути переживання, які виникають у людей, на яких чіпляють ярлики.

Хід вправи. Кожному учаснику групи дається аркуш паперу і пропонується написати ті слова чи вирази, якими їх називали колись або називають тепер і які їм не подобаються, викликають гнів, образу. Потім ці аркуші збираються, перемішуються і перемінюються по одному кожному учаснику на груди. Керівник групи по черзі запитує, що вони відчувають при цьому.

  1. Підсумок (10 хв)


    Керівник групи задає питання:

  • Чому ми чіпляємо людям ярлики?
  • Чи ярлики ускладнюють розв’язання конфліктів?
  • Чи легко змінити ярлик, який нам начепили?
завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,323sec