Роль шкіри в терморегуляції

Тема: Роль шкіри в терморегуляції.

Мета: Поглибити знання учнів про функції шкіри, її роль як органу тепловіддачі     та механізм теплорегуляції; розкрити природу та необхідність загартування.

Тип уроку: Урок формування понять, установлення закономірностей і правил.

Форма і методи: Словесні з елементами інтерактивних вправ.

Терміни і поняття: Терморегуляція, рефлекторний характер терморегуляції, загартування.

Обладнання: Таблиці «Механізм терморегуляції», пам’ятки для загартування.

Девіз уроку:

                                            Збирайте факти!

                                                             З них народжуються думки.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Давайте візьмемось за руки, відчуємо тепло, підтримку свого товариша, посміхнемось один одному і налаштуємось на роботу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

( Робота з дидактичним матеріалом. Учитель пропонує учням диференційовані дидактичні матеріали для перевірки їх знань. Учні обирають форму роботи самостійно.)

-         Підписати малюнок «Будова шкіри».

-         Виконати біологічний диктант.

-         Підписати похідні шкіри(Дати відповідь на домашнє завдання № 2).

-         Виконати тестові завдання.

-         Розв’язати кросворд.

ІІІ. Мотивація. Проблемне запитання.

Уявіть, що ви маєте можливість з космічною швидкістю мандрувати по планеті Земля. Ви в Арктиці. Температура навколишнього середовища – 50. Яка буде ваша температура тіла?

Ви в Африці – температура навколишнього середовища +50. А якою буде ваша температура тіла?

IV. Повідомлення теми і завдань уроку (  на моніторі комп’ютера).

V. Надання необхідної інформації.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди про поняття терморегуляції. Учні пригадують що таке температура, екзотермічні реакції.

2. Механізм терморегуляції вивчається методом « Творча лабораторія». Учні працюють в групах і кожна група шукає відповідь на проблемне питання або розробляє розв’язання певної ситуації.

3.При знижені навколишнього середовища до судин шкіри по нервах надходять збудження. При цьому м’язові стінки кровоносних судин звужуються. Що відбувається далі?

4. Відомо, що за інтенсивної фізичної роботи, а також у спеку тільки розширення судин шкіри не може звільнити організм від надміру температури. За рахунок чого ще може відбуватися віддача тепла?

Питання про виникнення застудних хвороб, фізіологічний механізм загартування, методи і правила загартування вивчаються методом «Презентація проектів». Завдання для груп: I. Виникнення застудних хвороб.

II. Фізіологічний механізм загартування.

III. Методи і правила загартування.

Учні можуть використовувати у презентаціях вірші, малюнки.

VI. Рефлексія. Закріплення вивченого матеріалу проводиться за запитаннями підручника.

VII. Підведення підсумків. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

47 Роль шкіри в терморегуляції. (14.1 KiB, Завантажень: 12)

завантаження...
WordPress: 18.19MB | MySQL:23 | 0.360sec