• Зареєструватись
  • План-конспект уроку на тему: Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності

    загрузка...

    Тема: Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності.

    Мета. дати учням основні поняття про шкіру, як орган виділення                      продуктів життєдіяльності.   

    Тип уроку: комбінований,

    Форми і методи: лекція, бесіда, індивідуальна робота

    Основні поняття і терміни: піт, солі, продукти обміну.

    Обладнання:  таблиці, схеми.

    Девіз уроку:

    Будь терплячим і наполегливим,

                                                             тоді успіх прийде   неодмінно.

                                                      

    Хід уроку:

    І. Організація класу.

    Вправа «Барометр настрою». Учні у відповідній болонці на листочку, який       роздається вчителем кожному учневі, відмічають власним  символом свій настрій на початку уроку і в кінці.

            ä     ÙÚ              ã
         

     

    ІІ. Активізація опорних знань.

    Експрес – тести. Наприклад:

    1. Сеча утворюється з :

    а) ліпідів;

    б) крові;

    в) плазми крові.

    2. Центр рефлексу сечовипускання розташований у мозку:

    а) довгастому;

    б) проміжному;

    в) спинному.

    3. В нирках кров фільтрується у:

    а) пірамідках;

    б) капсулах нефронів;

    в) нервових мисках.

     

    ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

    Розповідь вчителя з використанням вправи «Чи знаєте ви, що…?»

    -         На 1см нечистої шкіри нараховується 40 000 мікроорганізмів.

    -         За добу людина виділяє стільки тепла, що його вистачить, щоб довести до кипіння 33  л. людяної води.

    III. Повідомлення теми і завдання уроку

    (на моніторі комп’ютера)

    IV. Вивчення нового матеріалу.

    Лекція вчителя за планом

    1. Відповідність будови і функції шкіри.
    2. Шкіра і нервові рецептори, їх будова, функції вивчаються використовуючи при цьому метод “Відстрочена відгадка ”

    Вчитель формулює ситуацію, відповідь на запитання дають учні.

    Наприклад:

    а) Коли людина сильно налякана, в неї зменшується, чи збільшується потовиділення?

    б) Коли людині стає соромно,її  шкіра обличчя змінює колір?

    в) Коли людина переживає страх, сум, якою буде її шкіра обличчя?

    3.Питання «Шкіра і обмін речовин в організмі» учні вивчають методом “Мандрівка”.

    Вчитель об’єднує їх у групи.

    Кожна група вивчає певне запитання, відповідь на яке можна дати, мандруючи сторінками параграфа.

    V. Рефлексія

              Учні в тих же групах складають власні тести. Самоперевірка.

    Самооцінка.

    VI. Підведення підсумків.

                Вправа”Барометр настрою.”- визначення настрою в кінці уроку.

    VII. Домашнє завдання.

    Опрацювати матеріал підручника.

     

    50 Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності.
    50 Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності.
    50 Роль шкіри у виділенні продуктів життєдіяльності.docx
    15.1 KiB
    Завантажень: 14
    Для скачування файлів необхідно здійснити або Зареєструватись

    Залишии коментар