Роль нуклеїнових кислот у життєдіяльності організмів

ТемаРоль нуклеїнових кислот у життєдіяльності організмів.

Мета:визначити важливість нуклеїнових кислот для життєдіяльності організмів;розширити знання про єдність живої і неживої природи; виховувати інтерес до пізнання нового через вивчення хімії та біології.

Обладнання:схеми, таблиці, малюнки.

Форми та методи роботи:бесіда,пояснення,повідомлення

Хід уроку

І Організаційний момент

Вправа: « я радий , що знаходжуся тут, тому що….»

(кожен учень починає урок запропонованою фразою , і закінчує її вказуючи причину)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вчитель . Отже, ви знаєте, що нуклеїнові кислоти – найважливіші складові частини всіх живих клітин. Ці речовини регулюють передачу спадкових ознак у ряді поколінь. Їм належить  спрямовуюча роль у процесі біосинтезу білків.

ІІІ. Виступи учнів  з повідомленнями.

Наприклад.

тисячі різних речовин та фізичні фактори можуть змінювати ДНК. Молекули антибіотиків та інших біологічно активних речовин можуть втручатись між ланками спіралі, деформуючи її. Радіоактивне випромінювання та радикали, які виникають в клітині, можуть уражати азотисті основи, приводячи до їх окиснення та інших модифікацій. В результаті цього порушується комплементарність ланцюгів, що, в свою чергу, може привести до зміни генетичної інформації – мутації. Наприклад, залишки тиміну, що розташовуються поруч у ланцюгу, під дією ультрафіолетового випромінювання легко утворюють тимінові димери:

Такі зміни можуть призвести до злоякісного перетворення клітин шкіри при тривалому перебуванні під сонячним промінням.
V. Підсумок уроку. Оцінювання роботи учнів.

Хімія і біологія білків та нуклеїнових кислот у своєму роз­витку привели до створення таких наук , як біоорганічна хімія, мо­лекулярна біологія, генна інженерія. Ці науки відкрили перед людством невичерпні можливості глибокого проникнення в таєм­ниці життя і дедалі ширшого використання осягнутих закономір­ностей у практичній діяльності.

УІ. Домашнє завдання.

Опрацювати параграф підручника

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

34 Роль нуклеїнових кислот у життєдіяльності організмів (17.6 KiB, Завантажень: 6)

завантаження...
WordPress: 22.93MB | MySQL:26 | 0,324sec