Роль і місце учня на уроці

Тема.
Роль і місце учня на уроці

Мета: Активізувати навчальну діяльність школярів шляхом раціональної організації на всіх етапах уроку; виховувати інтерес до навчальної діяльності

Хід заняття

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Психологічний настрій.

  • Створимо гарний настрій: «Усміхніться! Скажіть добрі, красиві слова один одному».

Складемо абетку гарних слів: згадайте добрі, красиві слова на букву «Н» (наполегливий, ніжний, незвичайний т. д.).

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

Сьогодні на занятті ми поговоримо з вами, як потрібно вести себе на кожному етапі уроку, яких правил необхідно дотримуватись, щоб навчання було активним, а не пасивним.

 

ІV. Сприймання навчального матеріалу.

 

1. Розповідь психолога.

Дзвінок! Більше десяти тисяч раз за дванадцять років навчання в школі дзвонять дзвінки і кличуть вас на уроки, щоб розкрити вам таємниці природи, а знання здобуті в школі, допоможуть зробити ще прекраснішою землю, на якій живете. На уроці не марнуйте ні однієї хвилини. Адже марнування хвилини призводить до згуби годин, днів і років. Кожний урок повинен не тільки давати нові знання, але і виховувати інтерес до своєї діяльності. Оволодівайте цим багатством, яке зробить вас сильними і активними будівниками свого майбутнього.

Тому, що наука для людини – як сонце для життя.

 

V. Фізкультхвилинка.

Гуси вбік, угру, вниз.

Раз, два, три, не помились.

Як годинник, всі отак:

Тік-так, тік-так.


1. Знайомство з основними етапами уроку.

  • Діти, сьогодні до нас завітала «Мудра сова» (метод «Симуляції»). Вона нас ознайомить з основними етапами уроку.

(Психолог зачитує етапи уроку).

 

 

 

Основні етапи уроку

  1. Знання здобуваються головним чином на уроці (домашні завдання – лише закріплення знань).
  2. Не можна залишати нічого незрозумілого, недовченого і недопрацьованого на уроці.
  3. Не втрачайте на уроці жодної хвилини, поза як втрачені хвилини ведуть до втрати годин, днів і тижнів.
  4. Кожне урок повинен не лише давати нові знання, а й виховувати впевненість, формувати правильні погляди на оточуючий світ.
  5. До початку уроку приготувати все необхідне для роботи на уроці.
  6. Уважно прослухайте названу вчителем тему уроку і поставлену ним навчальну мету. Запишіть у зошит і протягом уроку слідкуйте за тим, як здійснюється поставлена мета.
  7. Уважно слухайте, про себе оцінюйте (рецензуйте) відповідь товариша.
  8. Якщо вчитель викликав вас, спочатку обдумайте відповідь. Відповідайте голосно, чітко, впевнено. В кінці відповіді робіть висновок.
  9. При викладанні вчителем матеріалу, уважно слухайте, обдумуйте, запам’ятовуйте.
  10. Точно запишіть все, що задано. Ви повинні знати, де знайти потрібний матеріал і ясно уявіть, яким прийомом і в якій послідовності будете виконувати завдання вдома.
  11. В кінці уроку треба ясно усвідомити, що ви дізналися нового, чому навчилися на уроці, чим збагатилися.

 

VІ. Підсумок заняття.

 

Метод «Прес».

  • Є такий вислів: «Наука для людини – як сонце для життя». Поясніть, як ви його розумієте.

(Відповіді дітей, психолог узагальнює).

завантаження...
WordPress: 22.77MB | MySQL:26 | 0,327sec