Родина починається з «Я»

Мета: усвідомлення учасниками групи факту свого існування, формування умінь спілкуватися із самим собою і презентації свого «Я» іншим.

Вправа 1. Хто «Я».

Проставте в стовпчик номери від 1 до 10 і дайте десять відповідей на питання «Хто я?». При цьому можна враховувати будь-які свої характеристики, риси, інтереси, емоції – усе, що здається вам придатним для того, щоб описати себе фразою, що починається «Я -…»

Готовий перелік кожен учасник оголошує перед групою.

Вправа 2. Проективниймалюнок.


Вам пропонується виконати два малюнки Візьміть лист паперу і виконайте поруч два малюнки Я – такий, як є і другий малюнок я – такий, яким би хотів бути. На виконання малюнків дається 5 хвилин. Малюнки не підписуються. Отже, «я такий, як є», і «я такий, яким хотів би бути». Усі малюнки складаються на стілець у центрі кімнати. Ведучий перемішує малюнки і довільно вибирає один. Кладе його так, щоб усім було видно. Тепер кожний по черзі розповість про те, що він бачить на малюнку. Не формальні описи, а свої відчуття, ставлення до того, що намальовано. Опишіть те, якою себе бачить людина, якою вона хотіла б стати, що хотіла б змінити в собі. Усі висловлюються по колу, при цьому автор малюнка не повідомляє сам себе, а висловлюється, як і інші учасники, у свою чергу. Після проходження повного кола, коли усі висловилися щодо малюнка, спробуємо вгадати, хто ж є автором. Потім автор називає себе і розповідає, що ж хотів виразити в малюнку, визначає репліки, що найбільше сподобалися.

 

Вправа 3. «Зовні – усередині».

Тренер ставить у ряд 6-7 стільців. Стільці зображують різні «шари особистості». Стілець злівого краю позначає зовнішній шар, видимий світ і усім знайомий. Стілець із правого краю позначає самий глибинний, серцевину особистості. Інші стільці – це проміжні шари.

Тренер: «Я хочу, щоб кожний з вас по черзі виходив сюди, сідав на крайній стілець і описував себе таким, яким він зовні представляється людям. Потім пересідає на сусідній стілець і описує себе вже у відповідності з наступним шаром, що лежить під самим поверхневим. Ви можете продовжувати описувати кожен шар своєї особистості, пересідаючи зі стільця на стілець. Ви можете зупинитись на будь-якому етапі (будь-якому стільці), коли відчуєте себе ніяково, і вам не захочеться йти глибше».

Вправа 4. «Декларація моєї особистості»

Ведучий роздає кожному учаснику аркуші з надрукованим текстом. Група декламує разом уголос слідом за тренером наступне: Я – це Я. В усьому світі немає нікого абсолютно такого ж , як Я.

Є люди, чимось схожі на мене, але немає нікого абсолютно такого ж, як Я. Тому усе, що виходить від мене – це справді моє, тому що саме Я вибрав це.
Мені належить усе, що є в мені: моє тіло, включаючи усе, що воно робить, моя свідомість, включаючи всі мої думки і плани; мої очі, включаючи всі образи, що, вони можуть бачити; мої почуття, якими б вони не були, тривога, задоволення, напруга, любов, роздратування, радість; мій рот і всі слова, що він може вимовляти, – ввічливі, ласкаві чи грубі, правильні чи неправильні; мій голос, голосний чи тихий; усі мої дії, звернені до інших чи людей до мене самого.

Мені належать усі мої фантазії, мої мрії, усі мої надії і мої страхи. Мені належать ус імої перемоги й успіхи. Усі мої поразки і помилки.Усе це належить мені і тому Я можу дуже близько познайомитися із собою Я можу полюбити себе і подружитися із собою і Я можу зробити так, щоб усе в мені сприяло моїм інтересам. Я знаю, що дещо в мені спантеличує мене, і є в мені щось таке, чого Я не знаю Але оскільки Я дружу із собою і люблю себе, Я можу обережно і терпляче відкривати в собі джерела того, що спантеличує мене, і дізнаватися усе більше і більше різних речей про себе.

Я можу бачити, чути, почувати, думати, говорити і діяти. Я маю все, щоб бути близьким з іншими людьми, щоб бути продуктивним, вносити зміст і порядок у світ речей і людей навколо мене Я належу собі, і тому Я можу будувати себе Я – це Я, і Я – це чудово! Обговорення вправи і почуттів, які виникли в учасників при

її виконанні.

Обговорення.

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,314sec