РОБОТИ КАТЕРИНИ ЮЩЕНКО

Теоретичне програмування, одним з фундаторів якого стала член-кореспондент НАНУ К. Л. Ющенко, має сьогодні власний розвинений формально-алгоритмічний апарат. А предмет досліджень істотно розширився: від процедурних мов до методів представлення знань на рівні штучного інтелекту.

За 40 років існування наукової школи з теоретичного програмування нею підготовлено понад сто фахівців вищої кваліфікації не тільки для України, а й для країн СНД та далекого зарубіжжя. Напрям, який разом з колегами започаткувала Катерина Логвинівна Ющенко, дав рясні плоди. Створені й активно працюють самостійні школи, очолювані І.В. Сергієнком, А.О. Стогнієм, В.М. Редьком, І. В. Вельбицьким та ін.

На порозі третього тисячоліття формулюються нові, ще складніші і витонченіші завдання в галузі теоретичного програмування. І українські дослідники — активні учасники наукового поступу на цьому шляху. Мрія Катерини Логвинівни збулася. Разом зі своїми учнями вона підняла теоретичне програмування на таку висоту, що наукова школа Ющенко здобула визнання у світі.

Головним результатом цих робіт стало створення у 1955 р К.Л. Ющенко і В.С. Королюком адресного програмування, яке на мовній основі втілило два загальні принципи роботи комп’ютера -адресності та програмного керування. Створивши зручну систему понять для опису архітектури комп’ютера та його системи команд, автори ввели в Адресну мову засоби маніпулювання адресами другого рангу

Саме створення Адресної мови – перше фундаментальне досягнення наукової школи теоретичного програмування члена-кореспондента НАНУ К. Л. ЮЩЄНКО.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,323sec