Робота з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги

1.     Виявлення учнів, що потребують підвищеної педагогічної уваги (девіантна поведінка, опір виховним діям) та складання розгорнутих списків учнів, які потребують підвищеної педагогічної уваги, а також поновлення списків  неблагополучних сімей.

2.     Обстеження житлово-побутових умов неблагополучних сімей та дітей девіантної поведінки, складання актів.

3.     Ведення систематичного  обліку роботи з дітьми, які потребують підвищеної педагогічної уваги.

4.     Вивчення рівня розвитку класного колективу, стану успішності та дисципліни.

5.     Вивчення з дітьми прав дитини (“Конвенція ООН про права дитини”, Укази Президента, програми “Діти України”) та відповідальності неповнолітніх за скоєні правопорушення.

6.     Вивчення взаємовідносин  учнів  у колективі, в мікро колективі, між групові зв’язки.

7.     Вивчення морально-психологічного клімату в класі.

8.     Вивчення індивідуальних психологічних якостей учнів, що потребують підвищеної педагогічної уваги (тестування, анкетування).

9.     Виявлення причин, що привели до девіантної поведінки (індивідуальні бесіди. анкетування).

10. Вивчення ступеня дотримання вчителями педагогічного такту в спілкуванні з учнями, дотримання педагогічної принциповості в оцінюванні знань, умінь і навичок учнів.

11. Складання психолого-педагогічної характеристики учнів, які потребують підвищеної педагогічної уваги.

12. Години спілкування з учнями “Морально-психологічний клімат у класі та шляхи його оздоровлення”, “Наші взаємини та їх вплив на успішність і поведінку учнів”.

13. Засідання  класного комітету дисципліни та порядку.

14. Залучення  дітей, що потребують підвищеної педагогічної уваги до занять у гуртках і секціях, до суспільно-корисної праці.

15. Здійснення позакласної роботи (диспути, вікторини, літературні і тематичні вечори, дискусії) спрямовані на формування в учнів загальнолюдських цінностей  та рис загальнолюдської моралі.

16. Проведення індивідуальної роботи з учнями, які потребують підвищеної педагогічної уваги, з їх батьками.

17. Організація і проведення індивідуальної роботи (додаткові заняття та допомога (учнівська і вчительська)) з невстигаючими дітьми.

18. Проведення в класах  бесід та лекцій робітниками правоохоронних органів.

19. Проведення батьківських лекторіїв на теми, пов’язані з профілактикою правопорушень та зміцненням дисципліни серед учнів, зустрічей з робітниками прокуратури, наркологічного центру.

20. Засідання методоб’єднання вихователів, класних керівників з питань профілактики правопорушень та роботи з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги.

завантаження...
WordPress: 22.96MB | MySQL:26 | 0,319sec