Робота над звуком [Ж]. Корекція вад звуковимови

Тема. Робота над звуком [Ж]. Корекція вад звуковимови.

Мета. Вчити виділяти звук [ж] зі слова; відпрацьовувати правильну артикуляцію звука [ж]; працювати над звуковим аналізом слів. Розвивати фонематичне сприйняття, увагу, зв’язне мовлення .

Обладнання: кубики, розрізна азбука, дзеркало, вата .

Хід заняття

  1. Організаційний момент

Привітання

Доброго ранку травам росистим,

Доброго ранку квітам барвистим,

Доброго ранку сонечку ясному,

Доброго ранку людям усім

І всьому прекрасному!

–         Посміхніться і передайте часточку тепла один одному.

 

  1. Робота над темою заняття

1.Артикуляційні вправи

– Послухайте казочку про веселого язичка.

Жив – був на світі веселий язичок. Жив він у своєму будиночку.

–         Діти, як називається будиночок,де живе веселий язичок?( ротик)

–         Будиночок відкривається і закривається (зубами).

–         Правильно, зуби міцно закривають будиночок. І не відкривають будиночок.

–         Спробуємо усі разом відчинити і зачинити будиночок.

–         Одного разу язичок вийшов на прогулянку: подивився в одну сторону, в другу сторону,вниз – нема нікого. І вирішив пострибати. Язичок любить ще співати.

–         Заспіваємо  пісеньку вітерця – ш –ш-ш

–         Пісеньку водички – с-с-с

–         Пісеньку жука – ж-ж-ж

–         А тепер попробуємо заспівати пісеньку величезного жука – ж-ж-ж-ж!

Молодці.

2.Формування дихання

Піддування легких предметів із вати, аркушу паперу.

3.Демонстрування правильної артикуляції звука [ж].

Чітко вимовляю  звук [ж]. (Звертаю увагу на положення зубів, губ і язика).

Учні перед дзеркалом наслідують артикуляцію вчителя.

4.Постановка завдань.

– Сьогодні ми будемо закріплювати правильну вимову звука[ж] у складах, словах.

а) Полювання

Жив жучок між бур’янами ,

Жив без тата і без мами,

Жовтим листям ворушив,

Жив і жив ,і не тужив.

–         Який  звук вполювали?

–         Спробуємо його проспівати.

–         Не можемо. Чому? (приголосний, шиплячий)

 

б) Щоб краще вимовити звук [ж] у словах, повторимо склади:

жа – жо – жу – же – жи –жі;

аж – ож – уж – еж – иж – іж;

ажа- ожо- ужу- еже- иже іжі;

за- жа-зу –жу- зи –жи;

аз-аж-уз-уж- из-иж.

 

в)Чистомовка

Жа-жа-жа- ми побачили вужа.

Жу-жу-жу- кружево в’яжу.

Жі-жі-жі- татко купив лижі.

Же- же – же- коник ірже .

Жи –жи –жи – дружбу бережи.

5.Фізкультхвилинка

6.Робота в зошитах

7. Метаграма

З буквою «з» – в нім борщ закипає,

а з буквою  «ж» – не птах, не тварина,

а вночі літає.

(Казан – кажан).

8.Робота з кубиками

Куб [ж]:  жук, журавель, жаба, ожина, жолудь, ложка.

Давайте введемо ці слова в речення.

На дереві сидить жук.

У небі летить журавель.

На болоті сидить жаба.

У лісі росте ожина.

 

  1. Підсумок заняття.

–         Який звук ми вчилися вимовляти?

–         Як його потрібно правильно вимовляти?

–         Назвіть слова, в яких є цей звук .

Робота над звуком [ж]

  1. Домалюй і розфарбуй:

Я узяв нитки червоні

І зв’язав дві букви «К»–

Вмить з’явилась на долоні

Буква схожа на жука.

 

  1. Прочитай склади

 

            А

О

У

Е

И

 

 

  1. Зроби звуковий аналіз слів

Жаба,                           журавель,                     жоржина

 
 
 

 

  1. Утвори слова.

друж

 

   ка

 

   ба

  жа

 

  ити

 

лож

Запиши утворені слова

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Робота над звуком Ж (17.9 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,501sec