Робота над звуком «З». Корекція вад звуковимови

Тема: Робота над звуком «З». Корекція вад звуковимови.

Мета: відпрацьовувати правильну артикуляцію звука «З» при вивчені букви Зз (зе); закріплювати чітку вимову звуку; працювати над звуко-буквеним аналізом слів; розвивати зв’язне мовлення учнів, їх фонематичний слух, увагу; виховувати у дітей культуру мовлення.

Обладнання: предметні малюнки; «ромашка», схеми обличчя; аудіо запис «струмок»; репродукція картини «Парк у Павловську» І.І. Шишкіна, зошити.

                                                     Хід заняття

І. Організаційний момент.

Ранок!

Сонце, в небі піднімається!

А мої учні один одному, усміхаються!

ІІ. Вступна частина.

Доброго ранку, я зичу всім, хто хоче працювати, і чекаю від вас любові та плідної праці, і бажаю вам бути уважними, старанними й обов’язково усміхненими.

ІІІ. Основна частина.

Заняття наше сьогодні буде непросте, ми помандруємо з вами.

Імітування різні звуки.

Діти, будьте уважні, ми починаємо мандрувати. А помандруємо ми з вами до лісового озерця.

Тихо, увага! Прислухайтеся. Чуєте? Це співає свою пісню десь у травичці Великий жук.

Жж-ж-ж…ж-ж-ж…

А давайте йому допоможемо, щоб веселіше йому співалося:

Жж-ж-ж…ж-ж-ж…

Молодці! Гарна вийшла пісенька.

О! чуєте десь на гілочці витягує свою пісеньку синичка?

Ц-ц-ц-ц….

Допоможемо їй.

Ц-ц-ц-ц….

Ой, чуєте, як виспівують  свою пісеньку тоненькі гілочки на високих деревах, це вони співають колискову жабкам, які живуть у лісовому озерці.

С-с-с-с-с…

Тихіше, тихіше, а цн хто так виспівує: з-з-з-з-з.

Не впізнали? Так це ж маленький комарик. І хоч він і маленький, а пісню свою он як виспівує. Давайте йому допоможемо.

З-з-з-з-з.

Гра «Визначіть звук».

Звук зустрічається найчастіше.

Зайчик знов чогось злякався

І за кущик заховався.

Звик казати: «Не боюсь»!

Хоч страшенний боягуз.

Правильно, а зараз ще раз прочитаємо цей віршик, а ви оплесками визначіть ті слова в яких зустрічається звук «З»

(Спостереження за артикуляцією звука «з». Вимова цього звука).

Робота над чистомовкою з метою удосконалення звуковимови звука «з».

 

 

(Додаток 1)

бігає коза.

мене підвези.

впіймаю козу.

шпак на березі.

 

Робота з ромашкою.

Читання складів (пряме і обернене).

За, зо, зу, зе, зи, зі.

Аз, оз, уз, ез, из, із.

Додаток 2.

 

 

І

 

А

 

 

 

О

 

И

 

 

 

Е

 

У

 

З

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Домагатися чіткого висловлювання складів.

Промовляйте за мною чистомовку

За-за-за – у бабусі є коза.

Робота в парах.

Робота з природним матеріалом.

Викладання із зерен кукурудзи букви «зе»

(одні – писані, велику і малу букви, інші – друковані).

Молодці, а тепер я буду рахувати від 1 до 10 а ви в цей час будете вимовляти той звук, який ви виклали в себе на парті з кукурудзяних зерен.

Вправа на релаксацію м’язового тонусу м’язів нижньої щелепи «Горішки».

Діти, уявіть собі, що у вас є багато горішків і вам дуже хочеться їх розгризти. Зціпіть міцно зуби, напружте нижню щелепу. Розколовся горішок, розслабте рот. Ви вже не напружуєтеся, вам легко. А тепер теж саме під віршик:

Я горішки розгризаю,

Зуби міцно я стискаю.

Як розгриз – то відпускаю

І тепер відпочиваю.

В нас горішків ще багато

Довго гризти їх малятам.

 

Фізкультхвилинка

 

А фізкультхвилинка буде у нас сьогодні про зайця.

 

 

 

Додаток 3 (малюнок зайця.)

 

 

Гра «Склади слова з розсипаних букв.»

 

  з   а   і   р  
к   о   к   з   а

Словникова робота зі словами «коза» і «зірка».

 

 

Гра-мініатюра «Зіпсований телефон» (один учень іншому «ланцюжком говорить на вушко слово зі звуком «З»)

Словникова робота

Робота в зошиті

(додаток 1)

 

Вправа «Вправні пальчики»

 

Ой маленьке зайченятко       підняти вказівний палець і мізинець наче вуха

Де твоя домівка-хатка?                  Скласти долоні наче дах

У мене хатка за горбком      розчепірити пальці на руках

Під ялинкою й дубком

Гра «Передай іншому»

Вчитель дає в руку учневі м’ячик промовляючи слово зі звуком «З», він передає іншому учневі м’яч, промовляючи інше слово.

 

ІІІ. Підсумок заняття.

Наше заняття добігає кінця, але у нас ще є одне невиконане завдання

Вивчення скоромовки

Додаток 5.

Зупинивсь на зрубі зубр

Задивився зубр на зруб.

 

З яким звуком ми працювали на сьогоднішньому занятті?

Що вам сподобалося найбільше? (звучить аудіо запис дзюркотання струмочка)

А зараз на декілька хвилин я пропоную вам стати художниками. Розгляньте кружечки, які прикріплені до ваших парт. Що не вистачає на них? Спробуйте за допомогою виразу обличчя відтворити настрій від сьогоднішнього заняття.

А тепер прикріпіть їх на дошку. Подивіться ваші усмішки заквітчали наш клас.

 

 

 

До зустрічі!!!

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Робота над звуком З (52.7 KiB, Завантажень: 5)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,309sec