Робота над звуком «С». Корекція вад звуковимови

Тема: Робота над звуком «С». Корекція вад звуковимови.

Мета: відпрацьовувати правильну артикуляцію звука «С» при вивчені букви Сс (ес); розвивати фонематичний слух; нормалізувати темп, плавність та ритмічність мовлення; розвивати дрібну моторику кистей та пальців рук; корегувати пізнавальні процеси: сприймання, увагу, пам’ять, мисленнєві операції; виховувати працелюбність, доброзичливість, наполегливість у здобутті знань.

 

Обладнання: таблиця складів №1; таблиці прямих та обернених складів, предметні малюнки, зошити, дзеркальце.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Постій, друже, зупинись.

Ти у класі не крутись.

Дзвоник кличе всіх за парти

Знання нові здобувати.

ІІ. Вступна частина.

Мовна розминка.

(Таблиця складів №1, стрічка).

Читання стрічки складів:

1 – від тихого – до голосного;

2 – від голосного, до тихого;

3 – весело;

4 – сумно;

5 – сердито.

ІІІ. Основна частина

Діти, ви вже мабуть зрозуміли, що на сьогоднішньому уроці ми будемо працювати на звуком «С».

Артикуляція звука «С».

Гра «Впіймай звук».

Приготуйте долоньки. Почувши у слові звук «С» , плескайте у долоньки.

Спить старий сердитий сом.

Сниться сому сьомий сон.

Сонце пестить поплавок,

Сом сопе на весь ставок.

А

 

О

 

У

 

И

 

Е

 

І

 

С

Утворення та читання прямих та обернених складів.

Додаток 1.

 

 

 

 

 

 

А

 

О

 

У

 

И

 

Е

 

І

 

С

Додаток 2.

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Слухняний ротик».

Робота зі скоромовкою (Запис на дошці)

Сорока пісеньку стрекоче

І сорочки синочку строче.

А син сидить біля майстрині

І сорочки кладе у скрині.

Поставте логічний наголос на кожному слові по черзі.

Гра «Розпізнай»

Робота в групах.

Діти у вас на парті предметні малюнки, ваше завдання відшукати ті які починаються звуком «С» та почепити їх на дошці.

 

Додаток 3.

І група – коса, миска, сапа, серп.

ІІ група – слива, носки, сокира, лисиця.

Фізкультхвилинка.

         Промовте перед дзеркалом звук «С», зверніть увагу на положення губ, зубів, язика.

Покладіть руки на шию і послухайте та відчуйте, чи вібрують голосові зв’язки.

Гра «Склади слово»

ХО             СУ,   НИЙ          СО    ЛО,   НО    СІ,     ЛО    СА.

Робота в зошиті.( додаток 2)

Гра «Утвори нове слово».

(Вправа на зміну звука)

ШУМ                  СУМ

ШАПКА             САПКА

МИШКА             МИСКА

КІШКА               КІСКА

 

Гра «Скік-підскік», для розвитку координації рухів, ритмічної мови.

Ми стежкою стрибаєм

І ніженьки міняєм.

Пострибали, пострибали

І лелеками всі стали.

На одній всього нозі

У болоті, у грязі.

Вмить квакушки прискакали.

Скік, скік, скік-підскік,

Проскакав я, скільки зміг.

ІІІ. Заключна частина.

–       Що сподобалося на занятті?

–       Про що, розповісте вдома батькам?

Дякую, ви старанно працювали сьогодні.

До побачення!!!

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Робота над звуком С Корекція вад звуковимови (16.2 KiB, Завантажень: 8)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,321sec