Робота над звуком «К». Корекція вад звуковимови

Тема: Робота над звуком «К». Корекція вад звуковимови.

Мета: відпрацьовувати правильну артикуляцію звука «Ц» при вивчені букви Кк (ка); розвивати фонематичний слух; нормалізувати темп, плавність та ритмічність мовлення; корегувати сприйняття та, увагу, пам’ять, мислення; розвивати зв’язне мовлення, дрібну моторику кистей та пальців рук; виховувати наполегливість у здобутті знань, охайність записів.

Обладнання: таблиці прямих та обернених складів; індивідуальні картки зі словами, аудіо запис П. Чайковського «Пори року», мікрофон.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Доброго дня, вітаю вас щиро на нашому занятті.

Вправа «Привітання».

Вчитель і діти стають в коло та беруться за руки. Вчитель вітає учня, що стоїть ліворуч і висловлює йому побажання. Учень до якого звертався вчитель повертається до учня ліворуч і вітається з ним висловлюючи свої побажання. Останній учень вітається і висловлює свої побажання вчителю.

Що ж надіюсь, що будемо ми працювати наполегливо та старанно.

ІІ. Вступна частина.

Артикуляційна розминка.

Додаток1.

Ка-ка-ка – щука он яка.

Додаток 2.

Ак-ак-ак – має панцир рак.

Додаток 3.

Ик-ик-ик – на городі ріс часник.

Додаток 4.

Ок-ок-ок – ще й зелений огірок.

 

Постановка звука «К». Робота з дзеркалом.

Зверніть увагу на положення губ, зубів, язика.

Який це звук?

 

ІІІ. Основна частина.

Так, сьогодні ми працюватимемо зі звуком «К».

Гра «Кулька»

(вправа для розслаблення м’язів живота)

Опис гри:

Діти сидять. Вчитель говорить: «Діти, для того щоб ви навчилися спокійно та рівно дихати, ми будемо вчитися розслабляти м’язи живота. Уявіть собі, що ваш живіт – це велика повітряна куля. Будемо її надувати. Покладіть руку на живіт і перевірте, як надулася куля. Вдих. М’язи живота у напрузі, це неприємно. Луснула куля – видих. А тепер надуємо маленьку кульку. Спокійний вдих животом, напруга невелика. Плечі не піднімаються. Вдих-видих, вдих-видих. А тепер те ж саме ще раз під віршик.»

 

Ось ми кульку надуваєм,

Ручкою перевіряєм.

Луснула – ми видихаєм.

Наші м’язи розслабляєм.

Легко дихати всім нам.

Знов повторюй вправу сам.

(Вірш повторити 2-3 рази)

Гра «Впіймай звук»

Ви дуже любите грати у цю гру, але сьогодні умову я трохи змінила. Почувши звук «К», ви не будете плескати в долоні, а будете піднімати руку вверх.

Домовились? Тоді почали.

Кінь катає дітлахів,

Кіт Мурко ковбаску з’їв.

Квокче Квочка: «Ко-ко-ко!

Кинь ці витівки, Мурко».

Заучування вірша напам’ять. (за вчителем).

Утворення, читання прямих та обернених складів.

 

К

 

А

 

Е

 

І

 

О

 

И

 

У

 

К

 

А

 

Е

 

І

 

О

 

И

 

У

Додаток 5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 6.

 

К

 

А

 

Е

 

І

 

О

 

И

 

У

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гра «Склади речення зі слів»

(Кожному учневі на парту вчитель дає картки, з яких учень складає слово).

 

Додаток 7.

Сірий Котик Міцно Спить
Кіт Мурко Кудись Іде
Ми Нагодували Мале Кошеня
Я Люблю Свою Мурку
Кіт Цезар З’їв Ковбасу

 

Фізкультхвилинка

Сірий котик міцно спав,

Навіть пісню не співав.

Та нарешті стрепенувся

І довкола озирнувся.

Став смачненько потягатись

І чистенько умиватися

Порозчісував він вуса

Довгі-довгі, русі-русі.

Зуби й кігті нагострив

Й до комірчини побрів

Буде мишку полювати

І добро оберігати

Ц ми, як котик, відпочили,

Щоб зміцніли наші сили.

 

Робота в зошиті

 

Звук «К»

  1. Відгадай загадку. Намалюй відгадку. Впиши пропущені букви.

Круглий, як сонце,

Смугастий, бокастий,

Дуже соковитий

І трішки хвостатий

 

 

 

 

 

 

___А___У___

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Спиши

Кк         Ка     ек     ук      ко      ки.

Сірий котик міцно спав.

  1. Виділи звук «К» у словах.

Морква, яблуко, зайчик, лісочок, білка, молоко, коник.

 

 

Гра «Мікрофон»

А зараз по черзі берете «мікрофон» у руки, називаєте городні рослини, в яких живе звук «К» та передаєте мікрофон своєму однокласнику.

(Кавун, квасоля, картопля, морква, огірок, капуста, кукурудза, кріп, кабачок, буряк, баклажан).

Гаразд, ви добре справилися із завданням, тому працюємо далі.

Буква «К» казки складає,

А тому у вас питає:

– Розкажіть, в яких казках

Є герої з букви «К».

(Котигорошко, Івасик-Телесик, Лисичка-сестричка, рукавичка)

Гра «Слухняний ротик»

Робота зі скоромовкою.

Додаток 8.

Клює курка крупку,

Крупка дрібненька,

Курка рябенька.

Гра на розвиток координації ритмічної мови та рухів.

Опис гри. Діти стоять у ряд і роблять руками рухи, немов косять траву, просуваючись вперед. При цьому промовляють:

Дзінь-дзінь, дзінь-дзінь,

Це коси сталевий дзвін.

Від зорі до зорі

Косять траву косарі

Притомились – сіли,

Всю вечерю з’їли.

 

IV. Заключна частина.

Отже, наше заняття закінчується.

Чим воно вам сподобалося?

А хто запам’ятав віршик про кота Мурка і хоче його чітко прочитати?

Молодці. Дякую. До побачення.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Робота над звуком К Корекція вад звуковимови (37.6 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,525sec