Робота над звуком [Ч]. Корекція вад звуковимови

Тема. Робота над звуком [Ч]. Корекція вад звуковимови.

Мета. Вчити правильно артикулювати звук [ч] у закритому та відкритому складах; ознайомити з  найголовнішими органами мовленнєвого апарату; вчити розрізняти звуки на слух; збагачувати активний словник дітей; розвивати уміння слухати, мовне дихання, силу голосу; виховувати культуру мовлення.

Обладнання:дзеркала, серветки, пір’ячка, предметні картинки.

Хід заняття

  1. Організаційний момент

Подивилися на мене.

Посміхнулися усі.

Чи готові до уроку?

Молодці.

  1. Робота над темою

1.Ознайомлення з мовними органами

(Губи та зуби: нижні, верхні;язик; голосові м’язи)

2. Артикуляційні вправи

Вправа 1 У- І ( Губи витягнуті вперед в коло – посмішка)- 8 раз

Вправа 2  Облизування язиком губ по колу  (вправо-вліво) – 4 р

Вправа 3 «Гойдалка» (Язик  вверх, вниз)

Вправа 4 « Маятник» (Язик вліво, вправо)

Вправа 5 Язик широкий ( «Лопата» і вузький  «Жало»)

Вправа 6 «Індики», вимовляючи [б-б-б]

Вправа 7 « Конячки» – клацання язиком

3. Формування дихання

Дми на пір’ячко, що опускається.

Подуйте на гарячий чай.

4. Демонстрація правильної артикуляції.

Чітко вимовляю звук [ч] – поштовхом повітря.

–         Діти, візьміть дзеркало і вимовте звук [ч].

5. Ознайомлення з буквою Ч , її алфавітною назвою.

Буква «че» –

Немов стілець,

Догори лиш ніжки.

 Навіть з цифрою  чотири

Буква схожа трішки.

6.Дидактична гра « Назвіть спільний звук».

Чубата чапля чваньковита

Через болото йде одна.

Чомусь з журавликом дружити

Не хоче капелька чудна.

7 . Читання складів.

ча-чо-чу-че-чи-чі;

ач-оч-уч-еч-ич-іч;

ача- очо- учу- ече –ичи – ічі.

8. Фізкультхвилинка

9. Дидактична гра « Де знаходиться звук?»

Час, подача, плече, калач, меч, чапля, часник.

(Читання  слів у різному  темпі і з різною силою голосу ).

10.Робота в зошитах

III. Підсумок заняття

Відгадайте загадку

Хоч великі зуби маю,

Та нікого не кусаю .

Як мене ж хто вкусить-

То заплакать мусить.

 Я до цього звик

 Звуть мене… ( часник)

–         То який звук ми вчилися вимовляти?

–         Де необхідно тримати язик,      коли промовляємо звук [ ч]?

Робота над звуком [Ч]

1. Розфарбуй букву.

 

2. Прочитай слова: сонечко, ручка, чоботи, черевики. Намалюй (до одного слова за бажанням) малюнок.

 

 

 

 

3. Прочитай цікаві квадрати

     льот

 

  майдан

 

          зай

 

         чик

 

  паль

 

гороб

 

  до

 

  ди

 

  ги

 

  ка

 

  сі

 

  бо

 

    рі

 

   ні

 

  чка

 

 

 

4. Відгадай ребус

 

  1. Спиши речення

 

 

Качка веде каченят до водички

 

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Робота над звуком Ч (17.5 KiB, Завантажень: 3)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,325sec