Робота над звуками «Ш», «Ж», «Ч»

Тема. Робота над звуками «Ш», «Ж», «Ч».

Корекція вад мовлення.

Мета. Розвивати моторику мовного апарату, сили голосу, мовне дихання, фонематичний слух.   Закріплювати вміння правильно висловити шиплячі приголосні звуки, читати складні слова; утворювати речення.

Обладнання. Дзеркала, розрізна азбука, предметні картинки, тонкий папір, олівці.

Хід заняття

І. Організація класу

Треба разом привітатись.

Добрий день.

Дружно голосно сказати.

Добрий день!

Вліво, вправо поверніться

Своїм друзям усміхніться,

Добрий день.

ІІ. Робота над темою заняття

  1. Артикуляційна гімнастика «Чищу зуби»

Відкрити рот і кінчиком язика почистити зуби з внутрішнього і зовнішнього боку, рухаючи язиком зліва на право і навпаки.

«Смачне варення»

   Виконати рухи язиком які нагадують облизування губ.

«Лошатко»

   Прицмокуйте кінчиком язика по твердому піднебінню.

  1. Зарядка «Розмова лісу»

Вітерець у лісі – ш-ш-ш

Прилетів жук – ж-ж-ж

Повзе вуж у траві – с-с-с

Заспівав комарик – з-з-з.

 

  1. Дихальні вправи

Подуйте на квіти з тонкого паперу,

Покотіть олівець по парті одним подихом.

 

4. Сьогодні ми закріпимо вміння правильно вимовляти звуки  [ш],[ж],[ч].

Візьміть дзеркала і промовляємо ці звуки.

А тепер проспіваємо їх:

ша-жа-ча

шу-жу-чу

ши-жи-чи

шо-жо-чо

ше-же-че

ші-жі-чі

 

Ось в мене на столі конверт, давайте подивимось, що в ньому. (Предметні картинки на звуки[ч],[ж],[ш]). Розташуйте їх відповідно до вивчених звуків у три купки.

(черепаха, шишка, журавель, миша, м’яч, ніж, ручка, чашка, ложка)

 

Давайте спробуємо під малюнками зобразити схему слова.

черепаха,                                                                    шишка

’                                                         ’

– • – • – • – •
 – • –   – • –


5. Дидактична гра «Луна»

Вимовляю склади, діти відповідають «луною»

Ша-шо-уш

Аж-жи-же

Чу-чу-чи

Оч-ич-еч

Аш-аш-уш

Жа-жо-уж

 

6. Розучування скоромовки

Жолуді пожовтіли і стали золотими.

 

 

 

7. Фізкультхвилинка.

 

8.  Дидактична гра “Назвіть спільний звук”.

а) Чашка, ручка, черепаха,

б) жук, жаба, журавель

в) мишка, шоколад, шашки

9. Робота в зошитах.

 

10. Робота над прислів’ями

Більше діла – менше слів.

Під лісом живу, а соломою палю.

 

11. Читання вірша. Н. Забіла

Біля річки хатина

Очеретяна була.

І жила у ній родина –

Не велика не мала.

Мама-жабка, тато-жабка

І маленьке жабеня –

Маленятко-маленя.

 

Робота над звуками [ж], [ш], [ч]

  1. Допишіть  букви і доберіть слова з ними

 

ІІІ                І

________________________________

 

________________________________

________________________________

 

 

  1. Знайти пари

 

 =   •   –

Шапка

 

– • – • –

Жито

 

– • – –  •

Каган

–  • –  •

Жирафа

– • – • – •

 

Ніж

 

  1. Доповни речення

Вечорами тато читає… , …  .

Мій товариш відкрив …  .

Мені дуже сподобалось маленьке пухнасте …  .

 

 

  1. Склади речення

 

 

Горобець прилетів                                   Стояв ясний

сонячний день                                          у воду і попливли

на шафі                                                     співали пташки

У лісі весело                                             до годівнички

Каченята стрибнули                                Книжка лежала

 

ІІІ. Підсумок заняття

–         Які звуки вчимося вимовляти?

–         Які це звуки? (приголосні, шиплячі).

 

Обведіть букви Щ, щ .

  1. Розмалюйте галявину квіточками, травичкою, кущиками, щоб баранці змогли заховатися від вовчика.

 

  1. Зєднай слова з їхніми  звуковими моделями .

 

щавель

кущі

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Тема Робота над звуками «Ш», «Ж», «Ч (23.5 KiB, Завантажень: 2)

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,396sec