Робота над виставою

Тема. Робота над виставою.

Мета: ознайомити учнів з поняттям «вистава», розробити правила підготовки до вистави;


розвивати в учнів естетичні почуття, бажання працювати над створенням вистави для молодших товаришів;

виховувати кращі людські риси характеру засобами народної казки.

 

Хід заняття

Теоретичний матеріал.

Вистава – це синтетичний вид діяльності. Виникнення її можливе за наявності у дітей знань літературного твору, навичок виразного читання, уміння адекватно рухатися, використовувати свою міміку та жести, уміння створювати відповідне середовище, добираючи необхідні атрибути.

Своєрідність кожного образу створюється за допомогою єдності типової та індивідуальної характеристики. Уміння визначати характерні якості персонажів формується у процесі накопичення знань про тварин, професії людей, стан природи. Прийнято, наприклад, уважати лисицю хитрою, зайця – боязким, вовка – злим. Маючи відповідні уявлення, учні легко відтворюють спосіб пересування різних живих істот, їхні характерні пози.

Герої будь-якого твору постають перед нами у різних ситуаціях, що сприяють розкриттю всього того типового та індивідуального, що є в них. Наприклад, хитра лисиця майже завжди виявляється переможницею, а от наприкінці казки «Заєць, півень та лисиця» вона опинилася в іншому, незвичному для цього образу стані – бачимо її заляканою, у той час як слабкий півник, який у багатьох казках опиняється опиняється в зубах лисиці, тут навпаки перемагає. Дітей приваблює можливість зображувати в іграх сміливих, мужніх і відважних, сильних і добрих людей.

Підготовка до постановки вистави.

  1. Визначаємо мету, заради якої був обраний літературний твір.
  2. Потрібно для кожного персонажу визначити мету, що саме він хоче у певний період часу, разом з учнем, виконавцем ролі продумуємо лінію його поведінки, фантазуємо з приводу біографії героя, причин його певної поведінки.
  3. Продумуємо декорації, бутафорію, призначаємо відповідальних за їх виготовлення.
  4. Уявляємо, як розвиваються події в майбутній виставі, мізансцени основних подій.
  5. Визначаємо, чим герої мають займатися на сцені для того, щоб не чикати свої репліки, а мати певну лінію поведінки, конкретну дію.

 

Підсумок заняття.

Різноманітні театралізовані вистави є вдалою формою дитячих заходів. Драматизації казок, віршів, пісень, музично-ігрових композицій повинні бути простими за сюжетом й дією, містити короткі монологи та здебільшого діалоги дійових осіб. Це дозволить багатьом дітям перетворитися не тільки на уважних глядачів, але й на захоплених учасників-виконавців.

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,319sec