Робота над вибраною п’єсою. Виразне читання і бесіда за вибраною п’єсою

Тема. Робота над вибраною п’єсою. Виразне читання і бесіда за вибраною п’єсою.

Мета. Провести бесіду за змістом п’єси, дослідити, які характери в героїв, визначити, як передати характер образу, які декорації можна підібрати; роз приділити ролі;

Розвивати виразність, емоційність читання, мислення, мовлення; вміння передавати голосом своє відношення до героя, давати оцінні судження.

Виховувати відповідальність за свої вчинки., товариськість.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

ІІ.Підготовчі вправи.

Вправи на зосередження уваги

Вправа 1. Годинник

У вправі бере участь 13 осіб (12 «годин» і один диспетчер). 12 учасників стають колом, розраховуються по порядку номерів зліва направо. Диспетчер —

посередині.

Керівник пояснює умови гри. Він говорить: «Якби це був циферблат великого годинника, а кожний з вас — відповідною годиною, то можна було б відбити на цьому годиннику час. Зараз рівно одинадцять. Цифра одинадцять — сплесни долонями. Тепер цифра дванадцять — заспівай «бом-мм!». Так розміщені стрілки в цей час: одна на одинадцяти, друга на дванадцяти. Показання маленької стрілки називають першим.

—    Без чверті година. Що показує маленька стрілка? Одиниця, сплесни
долонями. На якій цифрі велика стрілка? На дев’ятці. Дев’ятка, співай

«Бом-мм!»

—    Диспетчер, оголошуйте час, а ви, цифри, відбивайте свої години!»

Вправа 2. Тінь

Гуртківець іде по кімнаті, за ним — другий, який повторює його рухи: зупиняється, коли зупиняється ведучий, нахиляється разом з ним і т. д. Потім міняються місцями.

Вправи на переключення уваги

Вправа в. Підкоряйся сигналу!

Проводиться яка-небудь проста гра (наприклад, «третій зайвий»), яку за сигналом можна зразу припинити. Як тільки сигнал прозвучить, гуртківці повертаються в бік ведучого і стають «струнко». Той повільно і голосно проказує рядки невідомого вірша або фразу з 8—10 слів і секунд 10 мовчить. Потім, теж за сигналом, гуртківці знову повертаються до гри. Через п’ять хвилин звучить новий сигнал, за яким викликаний учень повинен прочитати коротенький вірш або сказати фразу.

Вправи для вироблення сили, висоти, тембру голосу

Вправа 1

Читаючи текст, посилювати голос у межах одного рядка, утримуючи його звучання на одній висоті.

Примітка. Тексти можна дібрати відповідно до індивідуальних, вікових особливостей учнів.

Вправи 2

Змінювати одночасно силу і висоту голосу в кожному рядку в межах однієї строфи.

Примітка. Тексти можна дібрати відповідно до індивідуальних, вікових особливостей учнів.

Вправа З

Полічити кількість рядків у вірші. Перший рядок вірша читати пошепки, другий — тихо, третій— голосніше тощо. На середині вірша, дійшовши до дуже гучного голосу, але не до крику, змінювати його динаміку в протилежному напрямі. Темп по- . вільний, висота звичайна, дихання за потреби, вдих швидкий і непомітний.

Примітка. Тексти можна дібрати відповідно до індивідуальних, вікових особливостей учнів.

Вправи для виправлення дикції

Вправа 1

Розкривати і закривати рот, опускаючи нижню щелепу приблизно на два пальці, але без напруження, м’яко. Язик у роті повинен лежати плоско, торкатися кінчиком нижніх передніх зубів. Проробити це необхідно декілька разів поспіль не поспішаючи.

Вправа 2

Злегка розкрити рот. Зуби закрити губами таким чином, щоб вони всмокталися всередину, і після цього вільно відпускати їх (8—10 разів);

Вправа З

Витягнути губи «трубочкою» вперед (як для вимови звука «у») і одразу ж активно розтягнути їх у сторони, нібито усміхаючись, не оголюючи зубів (6—8 разів ).

Вправа 4

Губи витягнути «трубочкою» вперед. Робити ними колові рухи праворуч, потім ліворуч. Нижня щелепа при цьому нерухома (6—8 разів праворуч, 6—8 разів ліворуч).

Вправа 5

Розкривати рот правильне положення таке: язик лежить плоско, кінчик злегка торкається нижніх передніх зубів; не рухаючи нижню щелепу, піднімати язик до верхніх зубів, а від них до піднебіння. Можна при цьому вдаряти ним об зуби, піднебіння (до 10 разів).

Вправи з акторського тренінгу

Учимося відчувати простір

Серед учнів обирають «сліпого» (йому зав’язують очі) і «поводиря».” Вони встають спинами одне до одного, «поводир» при цьому повертається обличчям до присутніх. Учитель ховає невелику іграшку десь перед «сліпим»» «поводир» і «сліпий» не бачать, де іграшка, але це бачать присутні.

Завдання «сліпого»: знайти іграшку із зав’язаними очима.

Завдання «поводиря»: допомогти «сліпому» це зробити, говорячи вголос\ Куди йти, але стоячи до нього спиною. «Поводир» стоїть на місці, рухається тільки «сліпий».

Завдання присутніх: показати жестами «поводиреві» маршрут, за яким «сліпий» повинен дістатися іграшки. Ніхто, крім «поводиря», не повинен говорити!

Говоримо «цокаючи»!

Дитина читає невеликий вірш або коротку байку. Педагог і група просять її своїми словами переказати сюжет і зміст. Потім просять розповісти той самий вірш або байку мовою, якої не існує («цокаючи»). Винахідливість дітей є настільки високою, що найчастіше вони майже відразу, зрозумівши завдання й заговоривши «цокаючи», використовують досить точні звуковідтворення.

Завдання: відчути інтонацію, ритм і спрямованість дії.

Види вправ для вдосконалення танцювальних кроків

  • крок із носка, на носках, навприсядки на одній нозі, другу вперед на п’яту;
  • пружинисто навприсядки;
  • приставний крок убік;
  • крок із невеликим підскоком;
  • комбінації з танцювальних кроків;
  • сполучення кроків із носка й кроків із невеликим під-, скоком;
  • м’який високий крок на”носках; поворот на 360° під час кроків;
  • приставний і перехресний крок убік;
  • поперемінний крок;
  • стрибки з ноги на ногу на місці й з поворотами;
  • крок галопом уперед і убік;
  • крок із підскоком;
  • крок із притупуванням;
  • композиція з вивчених раніще кроків.

    ІІІ. Підготовча робота над вибраною п’єсою.

    1.Перше читання п’єси.

    2.Перше враження від п’єси.

    3.Короткий запис ставлення до подій і дійових осіб, почуття, які викликав твір.

    4.Аналіз твору.Визначення теми і головної думки твору.

    5.Виразне, емоціональне читання п’єси учнями.

    6. Розподіл ролей і обов’язків.

    7.Переписування ролей.

    ІУ.Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,331sec