Різновиди травного тракту у ссавців

Тема Різновиди травного тракту у ссавців

Мета: ознайомити учнів з різновидами травних трактів у ссавців у зв’язку із відомими вже способами живлення.

Хід заняття

І. Організаційний момент . Мотивація навчальної діяльності.

Учні по черзі говорять один одному компліменти,тим і піднімають собі і товаришам настрій на уроці . Вчитель стежить, щоб компліменти отримав кожен учень.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Експрес-тест

Паразитизм – це…

Конкуренція – це…

Мутуалізм – це…

Коменсалізм – це…

Симбіоз – це…

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

У більшості тварин травна система влаштована за однаковим принципом. Шлунково-кишковий тракт є суцільною трубкою, що сполучає ротовий отвір з анальним, по якій в каудальному напрямку переміщаються харчові маси, які розщеплюються на дрібніші, придатніші до всмоктування частинки

Проте у різних тварин є деякі відмінності в будові травної системи, які часто бувають пов’язаними з особливостями їх живлення. Так, у тварин, що харчуються м’ясом, кишковий канал коротший ніж у травоїдних тварин. Деякі тварини мають багатокамерний шлунок. Кількість зубів також розрізняється у різних видів тварин.

Велика рогата худоба в процесі еволюції набула можливості використовувати важко перетравлювані грубі корми за допомогою травлення в передшлунках (особливо у рубці) і під час жуйки. Тому головною особливістю жуйних тварин є їх спроможність ефективно засвоювати поживні речовини грубих та соковитих кормів. Ця біологічна особливість великої рогатої худоби зумовлена значним розміром шлунково — кишкового тракту та його специфічною будовою (багатокамерність), типом травлення (жуйність) і активним обміном речовин.

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Особливості травної системи найпростіших,червів,риб?
  2. Як удосконалювалась травна система ссавців?
  3. Які зміни відбулись у травній системі ссавців у зв’язку із способом живлення?

V. Домашнє завдання.

Поміркуйте,як змінився травний тракт у тварин жуйних у порівнянні з хижаками?

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,342sec