Різноманітність форм навколишнього світу. Прості і об’ємні геометричні форми. Тематичне завдання «Капітошка»

Тема: Різноманітність форм навколишнього світу. Прості і об’ємні геометричні форми. Тематичне завдання «Капітошка».

Мета: вчити використовувати колір і форму, для передачі почуттів, емоційного стану, задуму; розвивати кольоровідчуття ока, образне мислення, естетичний смак, моторику руки; виховувати любов до мистецтва і прекрасного.

Обладнання: альбоми, дитячі книжки, педагогічні зразки, посуд для води, геометричні фігури.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Щось відоме та нове

Зустрічає скрізь тебе.

Все уважно розглядай,

Точну відповідь шукай.

Щоб помилок уникати,

Треба розум розвивати,

Гостре око, слух, терпіння –

І тоді прийде уміння.

Перед уроком учитель робить виставку геометричних фігур (одна група – обємні,  інша – плоскі ) різних кольорів.

Після дзвінка наводить у класі належну дисципліну, перевіряє готов­ність робочих місць.

 

II. Повідомлення теми і мети уроку.
НІ.  Актуалізація опорних знань.

–   Діти, до нас у гості прийшов відомий оповідач казок і снів Оле-Лукойє. Він розкаже вам казку, але спочатку дайте відповіді на такі запи­тання:

–   Які кольори є основними?

– Як утворюються похідні кольори? Назвіть їх,

–   Як називають людину, що малює фарбами? (Живописець).

–   Які з перелічених барв є теплими? (Жовтий, синій, зелений, черво­ний, оранжевий, голубий,синьо-зелений?­

Якими з даних кольорів передають радість: чорним, жовтим, рожевим, фіолетовим, червоним чи темно-зеленим?

IV. Корекція опорних знань.                                           

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда.

–    Діти, Оле-Лукойє задоволений вашими відповідями і готовий пока­зувати цікаві казкові сни. Але нам потрібно підібрати фігури, які б йо­му допомогли. Погляньте на виставку геометричних фігур у нашому класі.

–    Чи подобаються вони вам?

–    Які з них викликають теплі почуття?

– Які кольора можуть навіювати на людину смуток і жаль?

–  Оберіть ті фігурки, на яких спочиватимуть радісні і добрі сни.

2. Подорож у казку.

–  Отже, Оле-Лукойє розкаже вам веселу історію про капітошку.
Учитель знайомить дітей із змістом твору, демонструючи ілюстрації.

–  Капітошка народився з дощу, стрибав по старих пеньках, грибах і все оживало.

 

Співав:      Капітошка я-а мали-и-ий,

Всім друзям я-а-а такий,

І пісенька моя-а дзвінка,

І пісенька моя-а дзвінка,

Як голос у струмка!

Ля-ля-ля-ля-ля!

Ля-ля-ля-ля!

Ля-ля-ля-ля-ля…

Я тік-тік-тік-тік-тік,

Я буль-буль-буль-буль-буль…

Я так буває ро-озсміюсь,

Що лусну враз зі сміху!

Ля-ля-ля-ля-ля!..

 

У цей час у будиночку, неподалік якого співав Капітошка, хотів стати злим Вовчик, унаслідувавши свою матусю. Почувши голос Капітошки, він сказав: Хто це так співає, мені вчитись не дає, зараз я йому покажу! Г-р-р. – І вибіг з дому. Капітошка одразу стрибнув йому на носа. Вовчик схопив гостя, заніс у будинок і питає:

–  Ти хто такий?
-Я-Капітошка!

–   Капітошка… – Вовчик почав ритись у книжці з малюнками. — Семе­ро козенят… Курочка ряба… Колобок… а де ж Капітошка?..

–   А я ось тут, а я ось тут, а я і не ховався!

Капітошка почав стрибати по хатинці і все перевертати, Вовчик – за ним. Коли Вовчик змучився, сказав:

– Капітошко, давай будемо дружити!
-Давай!!!

Вони вибігли на вулицю і почали гратися у хованки. їм було дуже ве­село, але тут почулося:

–   Ка-пі-то-о-ш-ко-о! Ка-пі-то-о-ш-ко-о!

–   Ой, мені пора на хмаринку. Бувай! Ще побачимось! – сказав Капітошка і почав підніматися до хмаринки.

–   Гей! Постривай! Ка-пі-тош-ко!!! Куди ж ти? Капі-то-о-шко-о!!! Та наш маленький герой повернувся на хмаринку.

–   Ось така казочка про Капітошку. Чи сподобалась вам розповідь?

–   Який настрій вона викликає?

–   Тепер виберіть фігуру для сумної розповіді.

Учні знаходять чорну, чи іншу темну фігуру, і учитель розказує фрагмент сумної, бурхливої або тривожної казки. Діти, про що йдеться в творі?

Якими барвами можна намалювати ілюстрацію до почутого? — Отже, ви бачите, що розповідати і показувати добрі і сумні сни на­шому гостеві допомагають геометричні фігурки. До чемних дітей він іде з радісною, а до неслухняних – з сумною. А щоб запам’яталося наше зна­йомство з гостем, виконаймо малюнок казкового Капітошки..

3. Педагогічний малюнок.

Учитель вішає великий аркуш паперу із зображенням, пояснює послідовність виконання роботи.

Далі учитель демонструє власні кольорові малюнки, обговорює їх.

4. Постановка завдання.

–  Розгляньте сторінку альбому із зображенням Капітошки.

1. Намалюй портрет Капітошки простим і кольоровими олівцями.

2. Виліпи Капітошку з пластиліну за зразком.

VI. Практична робота.

  1. Виконання першого завдання.

Учні працюють самостійно. Учитель допомагає окремим дітям піді­брати кольори, визначити зміст малюнка тощо.

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Виконання другого завдання.

VII.  Обговорення і оцінювання робіт.

Казкар Оле-Лукойє відбирає найкращі роботи, демонструє їх класу, обговорює малюнки, рекомендує, як їх покращити.

Під час виставки робіт діти стараються самостійно прокоментувати різницю між площинними і об’ємними фігурами.

VIII. Підсумок уроку.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Урок 2 (43.0 KiB, Завантажень: 7)

завантаження...
WordPress: 22.89MB | MySQL:26 | 0,816sec