Різноманітність бактерій

Тема : Різноманітність бактерій .

 Мета : Роль бактерій у природі та  в житті людини . Поглибити знання учнів про різноманітність бактерій, з’ясувати їх середовище життя, значення в природі і житті людини. Дати основні поняття про колоніальні організми .

Тип уроку: Комбінований .

Формули і методи технологій : Словесні, елементи інтерактивних технології, проблемно- пошукові .

Терміни і почуття : Гетеротрофні паразити, сапрофіти, автотрофні симбіонти , гетеротрофні симбіонти , бульбочкові , хвороботворні бактерії .

Обладнання : Монітор комп’ютера, таблиця « Різноманітність бактерій.»

 

Девіз уроку:

«В природі немає нічого недоцільного»

М. де Монтень .

Хід уроку.

 

I.Організаційний момент.

Щоб урок нам був гарним, цікавим, змістовним ми повинні повернутися один до одного і щиро посміхнутися.

 

II. Актуалізація опорних знань.

Вправа «Опитування – естафета».

Проводиться між рядами .Учитель роздає учням перших парт картки із запитаннями, вони відповідають і передають далі .

1. Яку будову мають бактеріальні клітини ?

2 .Які бувають за формою бактерії і як їх називають?

3. Які процеси життє діяльності бактерій вам відомі ?

 

III. Мотивація навчальної діяльності.

Гра « Мікрофон». Учні за допомогою «мікрофону» самостійно формують позитивну мотивацію для вивчення .Наприклад : Дайте відповідь на запитання : «Що я буду знати після цього уроку?».

 

IV.Повідомлення теми, мети уроку ( на моніторі комп’ютера )

1.Полибити знання про різноманітність бактерій та колоніальних організмів.

2.З”ясувати середовище життя бактерій.

3.Значення бактерій у природі.

4.Роль бактерій у житті людини.

 

V.Вивчення нового матеріалу.

1. Питання «Різноманітності бактерій та колоніальні організми» висвітлюють учні, які готовили повідомлення, користуючись відповідними таблицями.

2 «Середовище існування бактерій» учні опрацьовують методом «Навчаючи- учись».

3. Значення бактерій у природі і житті вивчається в ході виконання практичної роботи, працюючи з підручником, та слухаючи пояснення вчителя.

 

VI. Рефлекція .

Практична робота  №6.

Тема: Різноманітність бактерій, їх значення у природі та в житті людини .

Мета: Поглибити знання  про різноманітність бактерій, їх значення у природі і для людини.

Обладнання: Таблиці, мікроскопи, мікропрепарати з колоніями бактерій.

Хід роботи.

1.Користуючись таблицями та мікропрепаратами ознайомитися з різноманітністю бактерій.

2.Заповнити таблицю.

 

Форма бактерій

Назва

   

 

 

3.Прочитавши підручник заповнити схеми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Висновок:

 

VII. Підведення підсумків.

Домашнє завдання: Опрацювати матеріал з підручник

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

42 Різноманітність бактерій . (14.5 KiB, Завантажень: 21)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

42 4 Урок (303.0 KiB, Завантажень: 14)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,311sec