Ріст рослин

Тема: Ріст рослин.

Мета: ознайомити учнів із поняттям ріст як основною функцією живого організму, особливостями росту ростових рухів рослин; значення росту в житті рослин;

            розвивати спостережливість , науковий інтерес;

виховувати почуття відповідальності за оточуючий світ.

Обладнання: таблиці “Будова і ріст кореня “, “Будова і ріст пагона “

Тип уроку : засвоєння нових знань

Методи і форми проведення : вправа “Ковпак”, словесні , інтерактивні .

Терміни та поняття: ріст, типи росту (верхівковий, бічний, вставний), розвиток.

 

 

 

                                                        Росла ріпка не день , не два .

                                                      Спочатку була як мишачий хвостик.

                                                      Потім як кулак, а потім як два ,

                                                      А врешті стала як дідова голова.

                                                                                       І. Я. Франко.

                                           Хід уроку

І. Організація класу.

Вправа “ Ковпак”.

Вчитель вимовляє такий текст : “Ковпак мій трикутний . Трикутний мій ковпак . А якщо не трикутний то це не мій ковпак.” Потім пропонує замість слова “ковпак”всім двічі , відповідно до кількості складів  у слові , ледве поплескавши себе по голові . А саме слово не вимовляти . Всі за вчителем слідом проробляють це . Потім вчитель пропонує замінити наступне слово “мій” і т. д.

Результат : загальний піднесений настрій.

 ІІ. Актуалізація опорних знань : (Вправа “Ланцюжок”)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності :

Діти ! Ви вже знаєте , що рослинний світ є дуже різноманітним. До Царства Рослин входять і маленькі рослини і рослини –гіганти . Але всіх їх об”єднають спільні ознаки , що притаманні їм. І найменші представники і досить великі  всі вони зародились із однієї клітини , а потім внаслідок певних змін стали такими як ми їх бачимо зараз. О тже , від  процесу зародження до свого звичного вигляду , кожна рослина “проходить” ряд змін . І людина певною мірою на ці зміни може впливати . Тому знання які ми отримаємо на сьогоднішньому уроці є дуже важливим .

 ІY. Повідомлення теми і мети уроку .

Y. Надання необхідної інформації :

1. Ріст – це збільшення розмірів , об’єму та маси як цілого організму , так і окремих його частин, зумовлений поділом .

Види росту:

а) за видом твірних тканин  :

верхівковий          бічний            вставний

б)  за періодичністю             :

безперервний                періодичний.

  1. Розвиток – якісні зміни , що відбуваються в організмі та його окремих частинах упродовж життя.

Типи розвитку

онтогенез                           філогенез

YІ.  Інтерактивна вправа  А чи знаєте ви , що …?

( Клас ділиться на пари ( за запропонованими кольорами ). Учні отримують додаткову інформацію щодо теми уроку , опрацьовують її впродовж 5-7хвилин. Після опрацювання пропонують її іншим учасникам , починаючи фразою “А чи знаєте ви , що…”

YІІ.  Рефлексія :

Розгадайте кросворд :

  1. Речовини, що регулюють процеси росту у рослин.
  2. Вид росту за допомогою верхівкових бруньок.
  3. Історичний розвиток рослин .
  4. Якісні зміни організму.
  5. Вид росту , при якому відбувається чергування періодів росту і спокою.
  6. Кількісні зміни організму.

YІІІ.  Підсумок уроку.

Вправа “Плутанина “

( Записати одне слово-асоціацію з сьогоднішнім уроком . )

ІХ.  Оцінювання навчальних досягнень . Домашне завдання .

  1. Коментоване оцінювання навчальних досягнень учнів .
  2. Д.з. : Опрацювати відповідний матеріал підручника . Складіть тестові завдання до теми.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

4 Ріст рослин (15.3 KiB, Завантажень: 43)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Urok4 (60.0 KiB, Завантажень: 23)

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,315sec