Режим дня школяра

Тема.
Режим дня школяра.

Мета
: розкрити поняття «режим дня», закріпити уявлення учнів про навички особистої гігієни

 

Заняття – подорож

 

Хід заняття

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Настанова на заняття.


Вправа «Сонечко». Діти стають у коло, піднімають руки до сонечка, підводяться навшпиньки, тягнуться до нього, насолоджуються теплими промінчиками. Сонечко дарує кожному по веселому, грайливому зайчику, який притуляється до грудей і випромінює світло.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Діти, яка була тема попереднього заняття?
  • Чого ви навчилися? Що запам’ятали?
  •  

ІV. Сприймання знань учнями.

Лікар Здоровенький: – Діти, наша подорож продовжується.

(Знову звучить музика).

  • На карті подорожі місто Ліниве. Це наша наступна зупинка. А які люди бувають нечистими і брудними? Вірно, ліниві. Ось послухайте, як вони живуть.
  1. Читання вірша.

Отак у нас щодня

Дзвенить за вікнами трамвай:

Вставай, вставай, вставай!

У хаті – метушня.

Сестра гукає :»Де пальто?»

А де пальто не зна , ніхто.

Отак у нас щодня.

Шука портфеля старший брат.

Сорочку – середній брат.

Штанці – молодший брат.

А я згубила черевик,

І олівець раптово зник,

Пальто знайшли ми у кутку,

Портфель – в садочку на бузку.

Ну а штанців – нема.

Коли дивлюся – ось вони,

Лежать під лавкою штани,

На них Мурко дріма.

Дев’ята б’є. Ну так і є.

Спізнились на урок.

Порозмовляли віч-на-віч,

На місце класти кожну річ.

Даєм собі зарок.

А ранком знов лунає крик:

Де мій портфель? Де черевик?

І знову метушня.

І тільки чути де? Та де?

І хата обертом іде.

Отак у нас щодня.

Я. Компанієць

 


2. Обговорення вірша (робота в малих групах).

І група

– Що ви порадите жителям цього міста?

ІІ група

  • Як ви розумієте вислів: «Кожній речі – своє місце»?

Фізкультхвилинка.

  • Ви діти, мабуть, втомилися. Тож давайте відпочинемо. (Діти імітують дії рухами).

    Я раненько прокидаюсь,

    Біля ліжка потягаюсь,

    Йду й водицею вмиваюсь,

    Рушничком я утираюсь,

    А тоді роблю зарядку,

    Різні вправи по порядку.

    Один, два, три, чотири –

     

V. Усвідомлення знань учнями.

– Наша подорож продовжується. Перед нами планета «Режим дня». Давайте послухаємо, як живуть діти на цій планеті.

(У клас заходить дівчинка і читає свій режим дня).

– Діти, ви б хотіли дружити з такими дітьми?

– А чого б ви хотіли від них навчитись?

– Який висновок ви зробили для себе?

 

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

Лікар Здоровенький: І ось, друзі, ми з вами від’їжджаємо у країну Чистоти і Порядку. Подивіться, які чисті вулиці, по тротуарах йдуть охайні і веселі діти. Вони знають багато прислів’їв про здоров’я і вас хочуть навчити.

Чистота – запорука здоров’я.

В здоровому тілі – здоровий дух.

Чиста вода – для хвороби біда.

Як про здоров’я дбаєш, так і маєш.

  • Діти, сподобалось вам у країні Чистоти і Порядку? Ви б хотіли тут жити? Чому? Щоб жити у цій країні потрібно обов’язково дотримуватись режиму дня.

     

     

    VІІ. Підсумок заняття.

    – Отже, за своїми власними бажаннями ви стали жителями країни Чистоти і Порядку. І вам слід пам’ятати, що найбільше багатство в людини – це здоров’я. Робіть кожного ранку зарядку, вмивайтесь, чистіть зуби, стежте за чистотою свого тіла. Займайтесь спортом, дотримуйтесь режиму дня, більше часу бувайте на свіжому повітрі. І давайте хором прочитаємо правило:»Твоє здоров’я – в твоїх руках».

завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,316sec