РЕЦЕПТИ ДОБРОТИ

Мета: вчити дітей доброті, сприяти через ігри проявленню у них позитивних якостей характеру, виховувати морально – духовні норми життя.

Обладнання. На дошці написані визначення – доброта, доброчесність.

Вчитель. Доброго дня! Діти, сьогодні на виховній годині ми поговоримо з вами про доброту. Доброта, чуйність, уміння розуміти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити добрим словом та вчинками – є складовими характеру нашого народу.

    Діти, за плющіть очі, подумайте про щось добре, приємне саме для вас. Отже, у вас зараз гарний настрій. почнемо.

  • Які ви знаєте українські прислів’я та приказки про людську доброту? ( діти по черзі називають).

Наприклад:

– Добро всі люблять, та не всі роблять.

– Без добра і лихо не родить.

– Доброму скрізь добре.

– Поживеш серед добрих – сам подобрієш.

Вчитель. А зараз я пропоную вам пограти.

Гра перша « Фея доброти».

Діти стають у коло, заплющують очі, простягають перед собою руки. на рахунок « один, два, три», вчитель непомітно кладе в долоні одного з дітей « чарівну паличку» і голосно каже: «Хто сьогодні найдобріший, виходь до нас скоріше!»Дитина, яка отримала чарівну паличку, виходить у центр кола. Ця дитина стає феєю доброти. ( Якщо це дівчинка – фея, якщо хлопчик – ельф).

Фея доброти або добрий ельф торкається до кого – не будь із дітей « чарівною паличкою» та говорить про нього щось приємне та добре. Та дитина, до якої торкнулася фея. повинна сказати що – не будь добре про свого сусіда і так кожен говорить добрі слова наступній по колу дитині. остання в колі дитина разом із феєю повторює все добре, що вже діти сказали один одному.

Гра друга. « Рецепти доброти».

Всі діти – добрі лікарі, які повинні придумати рецепти ліків від « людських хвороб». Діти діляться на пари. Кожна пара витягає картку з однією з назв « людської хвороби». Наприклад: злість, грубість, егоїзм і т.п.

    Перемогу отримує та пара, яка придумає найцікавіший рецепт – засіб, який допоможе позбавитися людям від цієї негативної якості і зробить людей добрішими по відношенню один до одного.

Гра третя. « Добро»

Дітям запропоновано перерахувати чарівні словосполучення привітання та побажання зі словом ( Добро ( ий) та записати їх на дошці.

Наприклад:

Привітання:                Побажання:

– Добрий ранок!            -Доброї ночі!

-Добрий день!                – Доброго здоров’я!

-Добрий вечір!            – Всього доброго!

Домашнє завдання. Намалювати добру чарівну іграшку – тварину, назвати її та скласти про неї казку.

Підведення підсумків.

Діти, турботливе та поважне ставлення людини, її доброта завжди приносять радість оточуючим людям. Та, навпаки. грубість, черствість, байдужість до самопочуття людини, її долі засуджуються дорослими та однолітками.

    Отже, будьте, діти, добрими, говоріть добрі слова один одному, робіть добрі справи, і добро буде завжди у вашому домі, родині, а головне, у вашому серці. До зустрічі!

завантаження...
WordPress: 22.86MB | MySQL:26 | 0,338sec