Регуляція функцій у багатоклітинних організмів

Тема: Регуляція функцій у багатоклітинних організмів.

Мета: Показати основні регулярні механізми, за допомогою яких забезпечується спільна діяльність клітин, тканин, органів.

Тип уроку: Комбінований

Форми і методи: Словесні, елементи інтерактивних вправ.

Терміни і поняття: Організм, особина, ендокринна система, імунна система, нейрогуморальна система, фітогормони.

Обладнання: таблиці ,схеми, монітор комп’ютера.

       

                                                                            Девіз уроку

                                                               «Щоб досягнути великого, треба починати з

                                                                                         малого»

 

                                          Хід уроку

 

  1. 1.      Організаційний момент.

Метод « Обмінюємось компліментами».(За бажанням учні можуть                озвучувати комплімент, зроблений сусіду по парті)

 

  1. 2.     Актуалізація опорних знань. Вправа « Поясни термін ». Вчитель роздає учням наперед заготовлені картки з термінами. Наприклад: гормон, регуляція, нейрогормон, фітогормони. Учні пояснюють ці терміни і цим самим створюють картину обізнаності з даної теми.

 

  1. 3.     Повідомлення теми і завдання уроку: ( На моніторі комп’ютера)

 

  1. 4.     Вивчення нового матеріалу
  • Надання необхідної інформації за схемою.

Клітини          тканини         органи        система органів.

  • Бесіда. « Взаємозв’язок між системами органів. Регуляція нервової та гуморальної системи процесами життєдіяльності організмів.

( В процесі бесіди учні складають « Асоціативний кущ » )

 

 

 

Нервова      залози    гормони      кров      органи, системи

система          секреції                                             органів

Навколишнє

середовище     хімічні речовини

СО2 іони К+,Са2+

Та інші

 

  • Регуляція функцій в рослинних організмах вивчається методом

« Шпаргалка».Учні опрацьовують відповідний матеріал і складають план відповіді. « Шпаргалкою» можна користуватися , відповідаючи на запитання вчителя.

  1. 5.     Рефлексія за запитаннями після вивченого параграфа.

 

  1. 6.     Підведення підсумків уроку.

 

  1. 7.      Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

51 Регуляція функцій у багатоклітинних організмів. (16.1 KiB, Завантажень: 24)

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

51 7 Урок (260.0 KiB, Завантажень: 14)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,564sec