Регуляторні системи організму людини

Тема. Регуляторні системи організму людини

Мета: ознайомити учнів із регуляторними системами організму людини, принципом нервової, ендокринної та імунної регуляції, порівняти принципи нервової і гуморальної регуляцій фізіологічних функцій;

розвивати вміння порівнювати, робити логічні висновки;

продовжувати формувати здоров’язберігаючі компетентності.

Тип уроку: комбінований

Обладнання:

Форми і методи роботи: інформаційно-репродуктивні з елементами інтерактивних технологій

«Хто не знає куди прямує,

дуже здивується, якщо потрапить не туди»

М.Твен

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

Психологічна розминка «Посмішка»

 

ІІ. Актуалізація опорних знань:

Вправа «Вірю – не вірю». (Вчитель або учень зачитує певне твердження, якщо учень згідний з ним, то він піднімає праву руку, якщо ні, то плескає в долоні)

Н а п р и к л а д:

1. Орган – це частина тіла, яка має певну форму і будову. Виконує одну або кілька специфічних функцій (Так).

2. В організмі виділяють лише 4 фізіологічних системи. (Ні)

3. Поняття «фізіологічна» система можна замінити «функціональна» (Ні) і т.д.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

–         Чи всі  фізіологічні системи в організмі людини працюють узгоджено?

–         Звідки вони «дізнаються» як саме їм працювати? Хто «пише» їм правила роботи?

 

ІV. Повідомлення теми і основних завдань уроку.

–         регуляторні системи організму;

–         нервова регуляція;

–         гуморальна регуляція;

–         порівняння нервової і гуморальної регуляції.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Нервова регуляція. (Повідомлення учня).

2. Гуморальна регуляція (Повідомлення учня).

3. Імунна регуляція (Розповідь вчителя з елементами бесіди).

4.Порівняння принципу дії нервової і гуморальної регуляції (Метод «Мозковий штурм»)

– Чи можна стверджувати. Що гуморальна і нервова регуляції діють автономно?

– Як пояснити той факт, що коли людина знаходиться в приміщенні, де збільшений вміст вуглекислого газу. То частота дихальних рухів збільшується.

 

VІ. Рефлексія

Скласти  кросворд, де б ключовим словом було слово регуляція. (Можна використовувати поняття і терміни, що вивчалися не тільки на даному уроці, а й на попередніх.)

 

VІІ.Підсумок уроку

VІІІ. Домашнє завдання

Вивчити  параграф у підручнику. Підготуватися до підсумкового уроку.

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

08 Тема Регуляторні системи організму людини (14.2 KiB, Завантажень: 45)

завантаження...
WordPress: 22.85MB | MySQL:26 | 0,309sec