Реферат на тему: «ОПЕРАЦІЙНА СИСТЕМА PLAN 9»

Зміст

Вступ    3

Конструкція    5

Уявлення на командному рівні    8

Спеціальні користувачі    9

Права доступу до файлів    11

Аутентифікація    11

Підтримка мереж на рівні ядра    13

Кешування файлів    13

Файловий сервер    14

Розбиття жорсткого диска (partdisk)    18

Протокол IL    19

Висновок    19

Список використаної літератури    22

До середини 80-х років намітилася тенденція відходу від великих централізованих комп’ютерів, що працюють в режимі розділення часу, і переорієнтації на мережі з невеликих персональних машин (як правило, з робочих Unix-станцій). Користувачам набриднули вічно переобтяжені «бюрократичні машини» з розділенням часу, і вони прагнули перейти на невеликі системи, які могли обслуговувати самі, навіть якщо це спричиняло за собою втрату в обчислювальній потужності. Мікрокомп’ютери ставали швидше, і ці втрати компенсувалися. Такий стиль обчислень залишається популярним і сьогодні.

При переході до персональних робочих станцій, не були враховані деякі їх недоліки. По-перше, операційна система Unix була старою і працювала в режимі розділення часу; можливості її адаптації до нових технологій, що з’явилися пізніше, були вельми обмежені. Графічні і мережні можливості були додані до Unix ще в період її розквіту і залишалися погано інтегрованими і погано керованими. І найважливіше, рання орієнтація на персональні машини зробила неможливою роботу мереж без перебоїв, характерну для старих монолітних систем з розділенням часу. Розділення часу сприяло централізації управління і амортизації витрат і ресурсів. Вибір старої операційної системи з розділенням часу для роботи на цих персональних машинах би був невиправданий.

Роботи по ОС Plan 9 почалися в кінці 80-х років. При цьому переслідувалися дві мети: система, побудована з дешевих сучасних мікрокомп’ютерів, повинна була керуватися централізовано і при цьому бути недорогою. Ідея полягала в тому, щоб побудувати систему з розділенням часу не тільки з робочих станцій. Різні комп’ютери виконували б різні задачі: маленькі дешеві машини в офісах могли б служити терміналами, забезпечуючи доступ до великих, центральних, спільних ресурсів, таких як обчислювальні і файлові сервери. Очевидними кандидатами на роль центральних машин представлялися нові багатопроцесорні системи з розділенням пам’яті.

Проблеми ОС Unix були дуже вагомі, щоб їх можна було залишити, проте деякі її особливості могли б знайти і надалі своє застосування. Це, в першу чергу, використовування файлової системи для координування імен ресурсів і доступу до них, навіть тих (наприклад, пристроїв), інтерпретація яких як файлів нетрадиційна. Для Plan 9 було прийнято ідею, побудувати протокол мережного рівня, названий 9Р, так, щоб забезпечити машинам доступ до файлів на віддалених системах. Попри це, була розроблена система найменування, яка дозволяє користувачам будувати власні представлення ресурсів в мережі. Саме тут Plan 9 вперше почала відрізнятися від інших операційних систем: її користувач будує особисте обчислювальне середовище або наново створює її тоді, коли побажає, а не просто здійснює всі обчислення на особистій машині. Незабаром стало ясно, що ця модель є перспективнішою, ніж передбачалося, а ідеї попередньої обробки простору імен і трактування ресурсів як файлової системи були поширені на всю ОС — на процеси, графіку і навіть на саму мережу.

До 1989 року система стала настільки стійкою, що її почали використовувати як єдине середовище обчислень. Це означало необхідність перенесення багатьох служб і додатків, які раніше застосовувалися в Ос Unix. Ми використовували цю можливість, щоб переглянути багато питань, пов’язаних не тільки з резидентним ядром, які Unix, як нам здавалося, виконувала недостатньо добре. Plan 9 має нові компілятори, мови, бібліотеки, віконні системи і різноманітні нові додатки. Багато хто із старих інструментальних засобів був опущений, а ті, що залишені, написані наново або налагоджені.

Відмінності між операційною системою, бібліотекою і додатком важливі для дослідника операційних систем, але нецікаві для користувачів. Для них значення має тільки функціональність. Створюючи повністю нову систему, з’являється можливість розв’язати багато проблем, які повинні були бути вирішені. Наприклад, в ядрі реально відсутній «драйвер tty», він є результатом роботи віконної системи. В сучасному світі обчислювальні системи через необхідність є багатоархітектурними і складені з продуктів багатьох постачальників, проте звичайні компілятори і інструментальні засоби припускають, що програма повинна бути побудована для роботи в локальному середовищі. Важливіше те, що певним тестом для системи служить обчислювальне середовище, яке вона надає. Забезпечення більшої ефективності при роботі старих програм — «робочих конячок» Unix — було тільки справою техніки; більш важливим є те, щоб нові ідеї, пропоновані архітектурою основоположної системи, сприяли підвищенню ефективності роботи. Таким чином, хоча Plan 9 забезпечує середовище емуляції для виконання команд POSIX, це не головне в системі. Велика частина системного ПЗ розроблена в «рідному середовищі» Plan 9.

Повністю оновлена система, безумовно, володіє певними перевагами. По-перше, лабораторія мала досвід розробки контролерів експериментальних периферійних пристроїв. Для того, щоб полегшити написання їх драйверів, доцільною була б система, яка була б доступна в початковій формі (чого вже не могла гарантувати Unix, навіть в лабораторії, де вона народилася). Крім того, ПЗ повинне було створюватися децентралізовано.

Конструкція

Система побудована на трьох принципах. По-перше, ресурси іменуються і до них можна отримати доступ як до файлів в ієрархічній файловій системі. По-друге, є стандартний протокол, званий 9Р, для доступу до цих ресурсів. І, нарешті, незв’язані ієрархії, забезпечувані різними службами, з’єднуються разом в єдиний особистий ієрархічний простір імен файлів. Незвичайні властивості Plan 9 обумовлені цілеспрямованим послідовним застосуванням цих принципів.

Повна система Plan 9 складається з ряду комп’ютерів, сполучених в мережу, надаючих послуги певного класу. Багатопроцесорні сервери, що спільно використовуються, забезпечують виконання обчислювальних циклів; інші великі машини служать сховищами файлів. Ці машини розташовані в приміщенні з кондиціонуванням повітря і сполучені високопродуктивною мережею. Мережі з меншою пропускною спроможністю, такі як Ethernet або ISDN, сполучають ці сервери з офісними або домашніми робочими станціями або ПК, званими в термінології Plan 9 терміналами. Їх розміщення:


Сучасний стиль обчислень припускає наявність для кожного користувача виділеної робочої станції або ПК. Plan 9 використовує принципово інший підхід. Хоча вона може функціонувати і на робочій станції з файлами, що зберігаються на локальному диску, така конфігурація не є канонічною. Натомість машини з дисплеями, клавіатурами і мишами дістають доступ до більшості обчислювальних ресурсів і систем зберігання по мережі, стаючи терміналами системи, подібно терміналам старої системи з розділенням часу. При використовуванні Plan 9, термінал тимчасово персоналізуватиметься цим користувачем. Принцип побудови апаратури під користувача тут не працює: Plan 9 пропонує можливість програмними засобами змінити те, як вона сприймається користувачем. Це підстроювання супроводжується доданням публічно видимим ресурсам в мережі локальних персональних імен. Plan 9 забезпечує механізм організації персонального представлення загального простору з локальними іменами глобально доступних ресурсів. Оскільки найважливішими ресурсами мережі є файли, модель цього уявлення орієнтована на файли.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

OS Plan 9 (137.5 KiB, Завантажень: 6)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6
завантаження...
WordPress: 23.71MB | MySQL:26 | 0,377sec