Реферат на тему: «МATHCAD»

Зміст: Стор.

 • Введення 3
 • Можлівості системи: 3
 • Склад системи MATHCAD 4
 • Варіанті системи MATHCAD 2000 5
 • Особлівості нових версій MATHCAD. 5
 • Вхідна мова: 7
 • Поняття про документи 7
 • Особліві засоби оформлення 8
 • Робота з символами кирилиці 8
 • Поняття про вхідну мову спілкування і мову реалізації

  MATHCAD 8

 • Засобі підвищення ефективності обчислень і їх оптимізація. 10
 • Засобі розширення системи MATHCAD. 10
 • Прійомі роботи з системою MATHCAD: 11
 • Введення формул 11
 • Введення тексту 13
 • Форматування формул і тексту 13
 • Робота з матрицями 13
 • Стандартні і призначені для користувача функції 15
 • Вірішення рівнянь і систем 16
 • Побудова графіків 18
 • Аналітічні обчислення 20
 • Програмування 22

  1.Вступ.

  Математичні та науково-технічні розрахунки є важливою сферою застосування персональних комп’ютерів. Часто вони виконуються за допомогою програм, написаних на мові високого рівня, наприклад Бейсіку або Паськалі. Сьогодні цю роботу нерідко виконує звичайний користувач ПК. Для цього він вимушений вивчати мови програмування і численні методи математичних розрахунків. Нерідко при цьому з під руки видатного фізика, хіміка або інженера виходять далекі від досконалості програми.

  Це не цілком нормальне положення може змінити на краще застосування інтегрованих програмних систем автоматизації математичних розрахунків (Eureka, MаthCAD, MatLab та ін.). Тут розглядаються можливості і еволюція однієї із таких систем – MathCAD.

  Фірма MathSoft Inc.(США) випустила першу версію системи в 1986 р. Головна відмінність системи MatchCAD полягає в її вхідній мові, яка максимально наближена до природної математичної мови, яка використовується як в трактатах по математиці, так і взагалі в науковій літературі. У роботі з системою користувач готує так звані документи. Вони одночасно включають опис алгоритмів обчислень, програми, які керують роботою систем і результат обчислень. На вигляд тексти мало нагадують звичайні програми.

  2.Можливості системи

      Mathcad — це популярна система комп’ютерної математики, призначена для автоматизації вирішення масових математичних завдань в різних областях науки, техніки і освіти. Назва системи походить від двох слів — MATHematica (математика) і CAD (Computer Aided Design — системи автоматичного проектування, або САПР). Отже, цілком можна вважати Mathcad математичними САПР.

  Сьогодні різні версії Mathcad є математично орієнтованими універсальними системами. Крім власне обчислень, як чисельних, так і аналітичних, вони дозволяють яскраво вирішувати складні оформлювальні задачі, які важко даються популярним текстовим редакторам або електронним таблицям. За допомогою Mathcad можна, наприклад, готувати статті, книги, дисертації, наукові звіти, дипломні і курсові проекти не лише з якісними текстами, але і з легко здійснюваним набором найскладніших математичних формул, вишуканим графічним представленням результатів обчислень і численними «живими» прикладами. А застосування бібліотек і пакетів розширення забезпечує професійну орієнтацію Mathcad на будь-яку область науки, техніки і освіти.

      До важливих достоїнств нових версій Mathcad відносяться настройка під будь-який мало- мальски відомий тип друкуючих пристроїв, багатий набір шрифтів, можливість використання всіх інструментів Windows, прекрасна графіка і сучасний багатовіконний інтерфейс. У нові версії Mathcad включені ефективні засоби оформлення документів в кольорі, можливість створення анімованих (рухомих) графіків і звукового супроводу. Тут же текстовий, формульный і графічний редактори, об’єднані з могутнім обчислювальним потенціалом. Передбачена і можливість об’єднання з іншими математичними і графічними системами для вирішення особливо складних завдань. Звідси і назва таких систем — інтегровані системи.

  Втім, у вирішенні завдань інтеграції творці Mathcad пішли набагато далі — ця система забезпечує справжню інтеграцію з цілим рядом інших математичних, графічних і офісних систем. Для цього в неї включений спеціальний системний інтегратор MathConnex. Літом 1999 року випущена новітня версія системи — Mathcad 2000. У ній істотно збільшено число вбудованих функцій, покращені графічні можливості, підвищені швидкість обчислень і зручність роботи.

  Склад системи Mathcad

  Як інтегрована система Mathcad 2000 містить наступні основні компоненти:

  1. Редактор документів — редактор з можливістю вставки математичних виразів, шаблонів графіків і текстових коментарів;

  2. MathConnex — системний інтегратор, що забезпечує інтеграцію Mathcad поряд з рядом інших програмних продуктів;

  3. Центр ресурсів — система управління ресурсами системи;

  4. Електронні книги — електронні книги з описом типових розрахунків в різних областях науки і техніки;

  5. Довідкова система — система для отримання довідкових даних по тематичному та індексному каталогу, а також для пошуку потрібних даних по ключовому слову або вислові;

  6.Быстрые шпаргалки QuickSheets — короткі приклади з мінімальними коментарями, що описують застосування всіх вбудованих операторів і функцій системи;

  7. Броузер Інтернету — власний засіб виходу в Інтернет.

  Системі реалізують типові і вельми обширені можливості Windows 95/98/NT, включаючи доступність безлічі шрифтів, роботу зі всіма типами принтерів, одночасне виконання декількох різнохарактерних завдань і (у останніх версіях) реалізацію технології обміну об’єктами OLE2. У режимі редагування можлива одночасна робота з рядом документів і перенесення об’єктів з одного вікна в інше.

  Передбачений також імпорт будь-яких графічних зображень — від простих і спеціальних графіків функцій до багатобарвних репродукцій художніх творів. Введені засоби анімації малюнків і відтворення відеофайлів із звуковим стереофонічним супроводом. Це разом з покращуваною візуалізацією складних розрахунків дозволяє користувачеві готувати електронні статті і книги високої якості. Починаючи з версії Mathcad 8.0, була передбачено спрощена побудова двовимірних графіків і обертання тривимірних графіків мишею. Тепер у версію Mathcad 2000 введена спрощена побудова і тривимірних графіків.

  Особлівій інтерес представляють вбудовувані в систему електронні книги, що містять довідки і приклади застосувань системи з ряду розділів математики, механіки, фізики, електротехніки і радіотехніки, а також по інтерфейсу системи. Довідки містять математичні формули та ілюстрації. Можна виділити потрібну довідку (формулу або малюнок) і перенести її у текст документа. Бібліотеки і пакети розширень системи Mathcad 2000 — ще один щонайпотужніший засіб розширення можливостей системи та її професійної орієнтації на вирішення завдань в різних наочних областях. Особливо треба відзначити системний інтегратор MathConnex. По суті це окреме застосування, що забезпечує використання у складі одного документа блоків з різних систем, наприклад Mathcad, Excel, MATLAB і ін. Інтеграції різних математичних і графічних систем, поза сумнівом, належить майбутнє комп’ютерної математики і MathConnex — хороший початок цьому.

  Варіанті системи Mathcad 2000

  Новітня версія Mathcad 2000 випущена в трьох основних варіантах:

  1. Mathcad 2000 Standard — спрощений варіант, зручний для більшості користувачів і уживається в учбових цілях;

  2. Mathcad 2000 Professional (або PRO) — професійний варіант, орієнтований на математиків і науково-педагогічних працівників, зацікавлених в автоматизації своїх достатньо складних і трудомістких розрахунків;

  3. Mathcad 2000 Premium — розширений, за рахунок супутніх систем, варіант, призначений для професійних математиків та учених.

  Важливо відзначити, що Mathcad не лише засіб для рішення математичних завдань. Це, по суті, могутня математична САПР, яка дозволяє готувати на високому поліграфічному рівні будь-які матеріали, що відносяться до науки і техніки — документацію, наукові звіти, книги і статті, дисертації, дипломні та курсові проекти і так далі. При цьому в них одночасно можуть бути присутніми тексти складного вигляду, будь-які математичні формули, графіки функцій і різні ілюстративні матеріали. Mathcad 2000 PRO дозволяє також готувати і високоякісні електронні уроки і книги з гіперпосиланнями. Найбільш обширними можливостями в підготовці складних документів з інженерними кресленнями і графіками володіє версія Mathcad 2000 Premium.

  ЗАВАНТАЖИТИ

  Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

  Мathcad (652.1 KiB, Завантажень: 2)

Сторінка: 1 2 3 4 5 6 7 8
завантаження...
WordPress: 23.38MB | MySQL:26 | 0,486sec