Радість

Тема. Радість.

Мета. Познайомити дітей з емоцією радості.

Вчити дітей розрізняти емоції за схематичними зображеннями.

Розуміти свої почуття та почуття інших людей.

Вчити дітей передавати потрібний емоційний стан, використовуючи різні виразні засоби.

Хід заняття

І Організація учнів до роботи.


В одній
казковій чарівній країні жили – були гноми. Всі вони були дуже різні,
і
звати їх було

теж неоднаково: Веселунчик, Сумненький, Буркунчик, Боюнчик, Дивунчик. Кожен гном жив у своєму будиночку. Інколи вони ходили один до одного на гостину.

ІІ Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми завітаємо тільки до одного з них. Ой, а що це за музика лине з будиночка цього гнома.

Слухання музики П.Ї.Чайковського “Нова лялька”.

– Про що ви думали, коли слухали музику?

– Що відчували?

– Що хочеться робити під таку музику?

Повторне прослуховування музики. Запропонувати дітям потанцювати під цю музику і уявити щось приємне і радісне.

ІІІ. Бесіда з елементами розповіді.

Діти, які у вас обличчя? Як ви рухались? Це так ви виражали свою радість. І кожен виражав свою радість по-своєму. Скажіть, а від чого залежить, як людина виражає свою радість.(відповіді дітей)


Висновок. Ступінь радості залежить від людини, її особливостей і від самої події.

Як же ви гадаєте, діти, який гном живе в цьому будиночку?

– Чому ви так думаєте?

– А ось і сам Веселунчик (так звуть цього гнома, показую).

– Яке в нього обличчя? (Радісне)

Розглядання піктограм радості.

Мені здається, що Гном пропонує вам намалювати щось радісне.

(Малювання на
тему “Радість”. Запропонувати бажаючим розповісти про свій малюнок).

~- Діти, а як ви думаєте що таке радість?

(відповіді дітей)

ІV Вправа на розвиток уваги “Не будемо сумувати”

Дітям пропонується перерахувати різні справи, наприклад, вони називають розглядання малюнків, відгадування загадок, гру на дитячих музичних інструментах, читання віршів тощо.

За вказівкою педагога діти швидко переходять від одного названого виду діяльності до іншого. Варто звертати їх увагу на те, щоб переходи були справжнім переключенням уваги з однієї дїі на іншу.

Відгадати загадки.

Б’ють мене старі й малі,

І в повітрі, й на землі,

Та від цього не вмираю,

Тільки весело стрибаю. (М’яч)

Люблять мене, поважають,

Та б’ють мене, коли грають. (Барабан)

Хоч буваю часто битий,

Але зовсім не сердитий.

Я стрибаю, веселюся!..

Чи вгадаєте, як звуся? (М’яч)

На одній нозі танцюю,

Хлопців і дівчат чарую. (Дзиґа)

Дерев’яна, розписна, ззовні нібито одна,

Та лукавинка на личку —

В ній-бо сховані сестрички.

Нумо, поміркуйте трошки,

Це ж бо іграшка… (Матрьошка).

Вправа на розвиток уяви “Фантазери”

Дитина промовляє фразу, яка має визначене емоційне забарвлення: прояв радості. Інші діти, використовуючи сказане в якості основи, придумують історію в заданому настрої.

V. Підсумок заняття.

завантаження...
WordPress: 22.76MB | MySQL:26 | 0,423sec