Пияцтво – початок безбожництва

Заняття “Пияцтво – початок безбожництва”

 Зміст заняття

Буває, що твої друзі, приятелі чи зовсім стороння людина намагається якимось чином змусити тебе випити алкоголю. Перш ніж прийняти рішення «так», бо це тобі подобається, чи «ні», бо переконаний, що це зашкодить тобі – згадай…

Алкоголізм — це хвороба. Вживання спиртних напоїв може бути початком того шляху, який веде до хвороби. Коли людина випиває, вона може відчути прилив енергії, тому що спочатку алкоголь знімає відчуття тривоги, страху, знімає напругу. Виникає відчуття легкості, всі неприємності здаються меншими. Алкоголь на деякий час допомагає забути людині про свої «страждання». Але … Проходить пару годин і вся його заспокійлива дія закінчується, все повертається назад, почуття напруги посилюється, всі твої проблеми знову з тобою.

Пиятство, початок безбожжя бо воно затьмарює розум, яким найбільше пізнається Господь.

Для юнаків та дівчат гуляти вулицею “в суху” на сьогодні вважається непрестижною, а от за пляшкою пива чи іншої «cлабоалкоголки» – і вільніше, і приємніше, і бар’єри спілкування зникають. А за прикладом трохи старших підлітків спостерігають молодші наступники, тому випивання, а з часом – буденний алкоголізм – молодшає. Коли раніше підлітки, якщо й вживали алкоголь, то десь по закутках, то тепер процес цей аж надто відкритий. Хоча західний досвід показує, на вулиці розпивати спиртні напої заборонено або ж дозволено, проте лише у пакетах.

Вино потрапляючи до свідомості і до розуму збуджує потяг і звабу.

У травній системі алкоголь швидко всмоктується в кров і розноситься до клітин головного мозку. Це проявляється збудженням, радісним настроєм (ейфорією, балакучістю, тощо).

Людина втрачає почуття самоконтролю, сорому, стає брутальною і може здійснити такі вчинки, які, перебуваючи у тверезому стані, ніколи не зробила б.

Давно помічено, що люди, які мають згубну звичку до спиртного, частіше за інших хворіють на різні застудні хвороби органів дихання, тому, що алкоголь ослаблює опірність організму.

Дуже поширена думка про корисність алкоголю як засобу, який підвищує апетит. Дійсно після вживання спиртних напоїв збільшується виділення шлункового соку, і в більшості випадків покращується апетит.

Проте, це може спостерігатися тільки спочатку, поки організм не перевантажений алкогольною отрутою. Системне вживання алкоголю призводить до того, що шлунковий сік, стимульований алкоголем, він подразнює слизову оболонку шлунка і призводить до гастриту. Також зловживання алкоголем призводить до виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, до цирозу печінки та інших захворювань.

П’яниця- живий мертвець.

Дослідження, які були проведені групою вчених під керівництвом А.В.Царенка, виявили тривожну тенденцію. Шляхом анкетування більше як 2000 школярів м. Тернополя було встановлено, що якщо серед підлітків у віці 14-15 років періодично вживають алкогольні напої близько 30% опитаних, то в 16-17 р. їхня кількість збільшується в 2,7 раза і становить близько 80%.

Вживання і зловживання алкогольними напоями особливо небезпечне в дитячому, підлітковому віці, коли ще не завершилося формування організму, у цей період у печінці відсутній спеціальний фермент – алкоголь – дрідногеназа, який розщеплює етиловий спирт на прості нетоксичні сполуки. Ось чому вживання дитиною навіть незначної кількості алкоголю може призвести до дуже небезпечних наслідків. В організмі людини, яка вживає алкоголь змалку, набагато швидше формується алкогольна залежність. Вчені вивчивши біографії декількох сотень хворих, які перебували на лікування з приводу алкоголізму, виявили. що більшість із них почали вживати спиртні напої у віці – 12-18 років. На лікування вони потрапили тільки у 25-35 р., маючи тяжкі ураження центральної нервової системи та внутрішніх органів, порушення психічної діяльності, в стані вираженої соціальної деградації.

Вкрай небезпечні є гострі отруєння алкоголем. Вживання великої дози алкоголю спочатку спричиняє глибокий алкогольний сон, а кожен може зумовити розвиток серцевої слабкості, навіть паралічу серцевого м’яза і дихання. Випадки раптової смерті серед алкоголіків дуже поширене явище.

Отже, людина, яка не здатна сказати “ні” зловживанню алкогольними напоями, стає на шлях, що може призвести її до деградації фізичної, моральної, духовної, соціальної і врешті-решт, до загибелі.

Пияцтво-нещастя, над яким сміються, хвороба над якою знущаються, це довільне біснування, яке гірше помутніння розуму.

Вирватись з цього виру дуже важко. Значно легше в нього не потрапити. І це залежить від вас, вашої волі, ваших переконань вашого світогляду.

Довідка:

• Згідно з Законом “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”, заборонено продавати спиртні напої і цигарки в приміщеннях та території дошкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я та інших подібних місцях. Крім того, Закон не передбачає, за винятком спеціально відведених для цього місць, споживання алкогольних та тютюнових виробів в закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, громадському транспорті, інших громадських місцях. За розпиття спиртних напоїв на вулицях, стадіонах, у скверах, парках та інших громадських місцях передбачена адміністративна відповідальність в розмірі штрафу від 17 до 85 гривень

• В разі, якщо, сплативши штраф, протягом року громадянин знову йде по вулиці з пляшкою спиртного, на нього накладуть штраф від 85 до 119 гривень. Порушнику, якого протягом року тричі застануть за розпиванням спиртних напоїв у громадських місцях, доведеться сплатити від 102 до 136 неоподатковуваних мінімумів. В цьому році правоохоронці притягнули до адмінвідповідальності 6464 порушники.

• Згідно нормам, прийнятим в США, за помірний рівень вживання алкоголю вважається дві порції алкоголю для чоловіка в день і одна порція для жінки. Під порцією розуміється: 12 унцій (у унції – 28 грамів) пива або 5 унцій вина або 1.5 унцій міцного спиртного напою.

Підлітки, які звертаються до алкоголізму, намагаються втекти в ілюзорний світ і в світ спілкування з такими ж, як вони, замість того щоб діяти, будувати своє життя. Вся ця отрута робить їх куди більш пасивними перед обличчям перешкод, саме вона є джерелом апатії, байдужості. Людина стає емоційно зрілою тоді, коли вона вчиться не пасувати перед життєвими труднощами, радіти перемогам і гідно приймати поразки.

Труднощі можна переборювати і без різних речовин, які гальмують емоційний розвиток. Часто причиною того, що твої друзі-однолітки починають вживати алкоголь є вплив близьких людей. Важко витримати тиск ровесників. Так роблять всі в компанії і не хочеться бути «білою вороною». То може слід пошукати іншої компанії?

Серед твоїх знайомих, які вживають АЛКОГОЛЬ, ти будеш відчувати сильний психологічний тиск. Треба бути готовим протидіяти тиску.

Відмовитись від вживання алкоголю – твоє право. Май сміливість відмовитись і рішуче сказати: «Ні!».Ти маєш право бути здоровим! Зроби свій вибір.

ТЕСТ НА АЛКОГОЛЬНУ ЗАЛЕЖНІСТЬ

Відповідайте «так» чи «ні».

1. Чи прогулювали ви школу у зв’язку з уживанням спиртного?

2. Чи стало ваше життя менш щасливим від того, що ви іноді вживаєте алкоголь?

3. Ви випиваєте тому, що ви соромитеся?

4. Чи впливає уживання алкоголю на вашу репутацію?

5. Чи були у вас фінансові ускладнення, пов’язані з алкоголем?

6. Чи є у вас тенденція поспілкуватися здрузями, коли ви п’єте?

7. Коли ви п’єте, вас не цікавить у той момент благополуччя родини?

8. Ваші амбіції зменшилися останнім часом?

9. Чи хочеться вам випити «зранку після?»

10. Чи є у вас проблеми зі сном після вживання спиртного?

11. Чи впливало колись те, що ви випили, на ваше навчання або стан справ?

12. Ви випиваєте для того, щоб утекти від проблем і тривог?

13. Ви пропускаєте іноді чарчину на самоті?

14. Ви зверталися колись до лікаря із цією проблемою?

15. Випиваєте для того, щоб відчути себе більш впевнено?

16. Відчували коли-небудь каяття після того, як випили напередодні?

17. У вас виникає бажання випити щодня у певний час?

Якщо ви відповіли «так» на більше, ніж 3 запитання, то алкоголь стає або навіть став вашою особистою проблемою

 

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Пияцтво – початок безбожництва (17.2 KiB, Завантажень: 1)

завантаження...
WordPress: 22.91MB | MySQL:26 | 0,307sec