ПИХОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Деякі діти йдуть по життю впевнено й досягають мети, хай би якою складною вона була, інші постійно оглядаються назад і зазнають поразки в кожному життєвому випробуванні. Чому так буває? Ніби однакова перешкода, але одному неважко впоратися з нею, а інший не може її подолати.

Завдання 1. «Скрутні ситуації першокласника»

Батьки одним реченням називають проблеми першокласника (зміна навантаження, режиму дня, статичне навантаження на опорно-руховий апарат, стосунки з учителем, однокласниками, проблеми в навчанні тощо). Ці висловлювання фіксуються на фліп-чарті.

Увага акцентується на тому, що кожна проблемна ситуація — це урок, який має дитину чогось навчити. Докладно обговорюється одна з проблем на вибір батьків. А потім кожен учасник, який називав свою ситуацію, робить висновок «Чого може навчити мою дитину конкретна ситуація? ». Річ в установках, тобто в певному настрої людини.

Завдання 2. Експеримент «Різні погляди»

2—3 батькам пропонують вийти з кабінету. Дають фотокартку людини, попередньо повідомивши, що це — фото злодія. Пропонують описати цю людину. У цей же час усій групі учасників показують те саме фото, кажучи, що це відомий дитячий лікар.

Коли через кілька хвилин усі збираються разом, кожна група описує людину з фотокартки (характер, поведінку, манеру спілкування), не називаючи, хто вона.

Описи будуть протилежними.

Про що свідчить наведений експеримент?

Висновок очевидний: на опис людей вплинула установка. Не буває об’єктивних факторів — усі вони забарвлені особистістю, адже ми живемо в суспільстві, тому так чи інакше прислухаємося до слів інших. Установка має вплив на наші уявлення про себе та оточуючих, про погане та хороше. І все життя людини минає під впливом установки. Деякі установки ми робимо собі самі, інші нам роблять батьки, вчителі, друзі. Установки мають на нас сильний вплив.

У дитинстві людина схожа на відкриту чисту книжку — що в неї запишуть, те вона й збереже на своїх сторінках до кінця життя.

Батьківська установка — це складна взаємодія порад, рекомендацій, життєвих принципів наших батьків. Тобто всі ті попередження чи схвальні відгуки, які ми чуємо від дорослих упродовж життя, є часткою нашого життєвого сценарію, всі ці фрази зроблять із нас переможців чи невдах.

Переможець — це людина, яка вміє впоратися з життєвими негараздами й витримує все, що трапляється їй на шляху до мети. Така людина досягне бажаного. А невдаху зламають перші серйозні випробування. Звичайно, приємніше бути переможцем, ніж невдахою. Це залежить від самої дитини: наскільки вона впевнена в собі, чи сильна в неї воля. Але в основі всіх її дій буде батьківська установка.

Завдання 3. «Позитивне мислення»

Пропонуємо розглянути таблицю і сказати, на що одразу звернули увагу.

 

 

 

Більшість людей насамперед вказують на допущені помилки, що свідчить про негативне сприймання інформації. Суть позитивного мислення полягає в тому, щоб бачити позитив і увагу акцентувати на ньому.

Слідкуйте за своїми установками щодо дитини, її навчання й можливостей. Висловлюйте вголос при дитині виключно позитивні установки. Пам’ятайте, що людська душа, людська психіка — це загадка. Ми ніколи не можемо бути впевнені в тому, якими саме з наших слів дитина скористається як вказівкою до дії.


 

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,571sec