ПТАШИНИЙ ГРИП

Пташиний грип – це інфекційне захворювання, викликане вірусами грипу типу А, підтип його Н51М1, яке нині вражає практично тільки птахів.

Згаданий вірус є небезпечним як для людини так і для птиці. У людей летальність при даному захворюванні становить більше 50 відсотків. Для свійської птиці це захворювання завжди закінчується трагічно. В одних випадках воно може протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження (високо патогенний пташиний грип); в інших, згідно із міжнародними нормами усю свійську птицю у господарстві знищують, хоча вірус може виявитися лише у кількох осіб.

Нагадаємо, що грип птахів реєструється у світі із грудня 2003 р. За цей час у різних країнах миру їм занедужали 411 чоловік, 255 з яких умерли. Тільки з початку 2009 року випадки грипу птахів серед людей відзначені в 15-ти країнах світу.

Тривожні сигнали про виявлення вірусу пташиного грипу зафіксовані в кількох Європейських країнах (Угорщині, Великобританії, Туреччини).

Крім того, вірус пташиного грипу виявлено в чотирьох районах Московської області, Краснодарському краї.

У нашій державі випадки спалаху пташиного грипу, починаючи з 2006 року, зафіксовані в Одеському зоопарку, АР Крим, Херсонській області та на Сумщині.

Джерело інфекції—дика та домашня птиця.

Вірус виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом і послідом. Основний шлях передачі збудника – повітряно -крапельний. Також збудник поширюється з інфікованими кормами, питною водою, яйцями, пір’ям. Фактори поширення інфекції — господарства, де домашня водоплавна птиця може знаходитись у контакті з дикою перелітною птицею; господарства, які утримують птицю різних видів; ринки продажу живої птиці.

Слід пам’ятати, що інфіковані птахи можуть поширювати хворобу ще до того, як буде виявлено симптоми захворювання. А, наприклад, качки, можуть бути інфікованими та розповсюджувати хворобу, і при цьому не мати ніяких симптомів.

Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей, які мають безпосередні чи близькі контакти з інфікованими птахами або з поверхнями, зараженими секрецією чи іншими виділеннями інфікованих птахів. Але при цьому зазначимо, що людина, яка може заразитися пташиним грипом не може передати його іншим людям. Разом з тим, у експертів є занепокоєння, що унаслідок мутації вірус пташиного грипу буде легко уражати людей і передаватися від людини до людини.

Клінічно визначити яким грипом, людським чи пташиним, захворіла людина – дуже складно.

Вірус пташиного грипу добре витримує глибоке заморожування, але протягом кількох секунд гине при високих температурах (в окропі чи на розпеченій сковороді). Вірус також знищується 5%-м розчином хлораміну Б; 4-5 %-м розчином їдкого натрію; 3%-м розчином хлорного вапна.

Яйця варити слід не менше 10 хвилин, а м’ясо — не менше 30 хвилин. Яйця не можна вживати сирими.

Як уникнути зараження пташиним грипом

 1. Уникайте контакту з хворими чи мертвими птахами у місцях, де відзначались випадки захворювання птиці, у місцях забою, або там деє підозра на наявність вірусу пташиного грипу.
 2. Не торкайтеся до місць, на які могли потрапити екскременти хворих птахів.
 3. Забороняйте дітям гратись з птахами та утримувати їх у квартирі.
 4. Регулярно прибирайте місця утримання домашніх птахів. Кожен день екскременти, пір’я та залишки їжі спалюйте або закопуйте в землю. Закопувати потрібно глибоко з використанням вапна та урахуванням того, що тварини, які живляться падлом, можуть до них добратись.
 5. Забороняється полювати в радіусі 10 км від місця, де було виявлено вірус.
 6. Якщо домашня птиця загинула на вашому подвір’ї. Одягніть засоби індивідуального захисту (як мінімум, слід закрити лице та одягти рукавички а в їх відсутності – використовуйте пластикові пакети), почистіть територію і це сміття спаліть, продезінфікуйте територію та
  негайно повідомте про випадок районну ветеринарну службу.
 7. Подібно до будь-якого інфекційного захворювання, одним з найбільш ефективних способів захисту є дотримання правил гігієни, а саме, часте та ретельне миття рук. Руки слід обов’язково мити з милом, а також користуватися дезінфікуючими розчинами.
 8. Якщо ви у своїй професійній діяльності маєте безпосередній контакт з птицею, слід зробити щеплення від звичайного людського грипу.

  Пам’ятайте! З початком весняної міграції перелітних птахів збільшується ймовірність виникнення епідемії пташиного грипу. Кримська Автономія є одним з імовірних регіонів, де може виникнути

  епідемія пташиного грипу. Власники птиці зобов’язані на час міграції диких птахів не допускати вигул домашньої птиці на відкритих пасовищах, ставках, річках та інших водосховищах. У місцях перебування дикої птиці під час міграції забороняється продаж продукції птахівництва, кормів. При підозрі на захворювання птиці у ваших господарствах на пташиний грип необхідно звернутися до спеціалістів служби ветеринарної медицини для вжиття відповідних заходів.

  При появі у вас симптомів притаманних для захворювання на грип (дуже висока температура, ускладнене дихання, біль у горлі та у м’язах, кашель), запалення очей (кон’юнктивіт) чи навіть блювання та діарея терміново звертайтесь до лікаря. Не займатися самолікуванням.

завантаження...
WordPress: 22.87MB | MySQL:26 | 0,435sec