Психологічний практикум « Розвиваємо мислення»

Тема. Психологічний практикум « Розвиваємо мислення»

Мета: розвивати мислення, здібності до аналізу, узагальнення, міркування, абстрагування, уміння виділяти у предметах і явищах наявні ознаки, зв’язки, закономірності, формувати розумову сферу.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Налаштування на заняття.

Вправа « Сонечко» ( див. заняття 26 )

 

ІІІ. Робота за темою.

 

1. Гра « Вулик»

Психолог показує стільники і просить дітей відгадати, що це таке? Це – стільники, куди бджоли відкладають свій мед. Вони дуже схожі на наш мозок. Скільки тут клітинок, які вони рівненькі, досконалі, як тут чисто, які вони впорядковані. Наш мозок має 15 млрд. клітинок, але вони дуже маленькі, їх не видно неозброєним оком. І коли б клітиночка була така, як піщинка, то мозок вийшов би, як величезний будинок на 5 поверхів. Мозок керує розумом і тілом. Як ви думаєте, де живе наш розум?

Так, голова захищає наш мозок від холоду, спеки. Обов’язково треба носити панамочку, коли сонечко гріє. А взимку – шапочку.. А тепер послухайте уважно, як мозок керує нами. Наприклад: наші очі побачили людину, вони посилюють сигнал у мозок: « Бачу людину» . Мозок дає команду нашому голосу: « Привітайся, скажи, добрий день». Рукам дає команду: « Помахайте». І так наш мозок невтомно трудиться, опрацьовуючи інформацію, яку посилає йому наше сприйняття ( очі, вуха, ніс, язик). Тільки вночі, коли ми спимо, відпочиває наш мозок. Тому треба вчасно лягати спати, виявляти свою волю, навіть якщо нам цього не хочеться.

Ми знаємо, що мозок – це скарбничка нашої пам’яті. Мозок дає нам змогу думати і запам’ятовувати. Діти, але пам’ять, розум, волю треба тренувати, як це роблять спортсмени. Ви чули про братів Кличків, знаменитих боксерів? Вони постійно тренують свій розум, волю, свою силу, удари їхні точні – у ціль.Адже їхньою силою керує розум, тому вони майже завжди перемагають.

Ми також на всіх заняттях тренуємо нашу пам’ять, волю, розум, мислення.

 

2. Гра « Що тут зайве».

М’яч, лялька, зайчик – назвіть предмети, одним словом. Подумайте і скажіть, що тут може бути зайве і чому?

 

3. Грі « Знайди зайве слово»:

– молоко, чай, кава, булочка;

– береза, сосна, дерево, дуб, тополя;

– курка, гуска, індик, яйця, качка;

– панамка, шуба, шапка, рукавиці, чоботи.

 

4. Гра « Продовжте речення».

Сіль солона, а цукор…

Стежка вузька, а дорога …

Помідор червоний, а огірок…

У місці дерев менше, а будинків…

У лісі грибів менше, а дерев…

У качки пір’я більше, а в каченяти…

У струмочку води менше, а у річці

Завдання: по доріжці йдуть мама і донька. Хто з них зробить більше кроків, а хто менше і чому?

Закрийте очі, уявіть собі: « Іду я лісом і бачу, як із-за пенька стирчить двоє довгих, сірих вух». Як ви думаєте, який звір там причаївся?

Добра уява, мислення допоможуть нам зрозуміти, що це заєць.

 

Дивлюся: з-під тину виглядають чотири курячі ноги. Поміркуйте, скільки курей сховалося за огорожею? Послухайте уважно завдання і скажіть, чи правильно зроблені висновки?

1. Усі коти люблять молоко. Петрик Стояченко любить молоко. Отже, Петрик – кіт. Петрик просить, кіт нявкає. Кіт – домашня тваринка, вона має господаря.

2. У людини є мова, а значить і мислення.

3. У всіх людей є вуха. У песика Джека є вуха. Отже, песик Джек – людина.

4. У всіх людей є серце. Миколка – людина. Отже, у нього є серце.

Релаксація

Ми з вами дуже добре попрацювали, а тепер відпочинемо.

Діти, уявіть собі, що зараз літо. Яких чудес не буває у природі. За вікном холодно, а в нашім кабінеті тепло, сонячно. Станьте в коло, розслабтесь, усміхніться і закрийте очі. Ми вирушаємо з вами на зелену, квіткову галявину. Пригадайте літні пахощі трав, квітів. Уявіть, що ви жовтий нарцис, або біла ромашка, а може, червоний мак, чм синя волошка, а може горда троянда.

Я – квітка. Я дуже маленька. Я росту, росту, росту. Прокинувшись від солодкого сну, розправляючи свої ручки – пелюстки, умиваються росою, повертаються до сонечка, посміхаюся йому. Сонечко своїми промінчиками пестить мене. Прокинувся лагідний вітерець, бавиться з квітами. Улітку він такий лагідний і ніжний. Бджілки прилетіли , зібрали чудодійний корисний пилок; пахучий нектар; цілющий мед.

 

ІУ. Підсумок заняття.


 

завантаження...
WordPress: 22.88MB | MySQL:26 | 0,322sec