ПРИРОДНО – ГЕОГРАФІЧНІ УМОВИ ДАВНЬОГО ЄГИПТУ

Мета: познайомити учнів з географічними і хронологічними межами історії Давнього Сходу; розповісти про природні умови та розташування давнього Єгипту, основні заняття його населення; дати уявлення про владу фараона; опрацювати терміни: «фараон», «жерці», «ном», «піраміди».

Тип уроку: засвоєння нового навчального матеріалу.

Обладнання: Голованів С., Костирко С. Історія стародавнього світу (К., 2006).

Хід уроку

Ι. Організаційний момент


Повідомлення теми та мети уроку.

ΙΙ. Мотивація навчальної діяльності учнів


Учитель. Мабуть, усі чули про існування Єгипту. Як виникла і як розвивалася Єгипетська держава? Як вдавалося давнім людям побудувати такі величні піраміди, що збереглися до наших днів?

ΙΙΙ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учитель про географічне положення Єгипту.

Працюємо з картою

  1. Порівняйте географічне положення Давнього Єгипту з Україною.

  2. Назвіть річку, вздовж якої розташувалася держава Давній Єгипет.
  3. Назвіть притоки Нілу.
  4. Як називається пустеля, крізь яку тече Ніл?

 

Формуємо поняття

У тексті підручника учні знаходять визначення понять «бархан», «дельта», «хамсін» і записують їх у зошит.

Працюємо з підручником

Прочитати текст (Голованів С., Костирко С. Історія стародавнього світу, С.53-54; Шалагінова О., Шалагінов Б. Історія стародавнього світу, С.50) і дати відповіді на запитання.

  1. Єгиптяни пояснювали причини розливу Нілу тим, що десь на півдні, за річковими порогами, в печері сидить бог Хапі. У руках у нього два жбани з водою, з яких він виливає воду. Влітку бог виливає більше води, тому Ніл виходить з берегів. Чи правильно стародавні єгиптяни пояснювали причини розливу Нілу?
  2. Яке значення для єгиптян мали розливи Нілу?
  3. Єгиптяни назвали свою країну «Чорна земля». Як ця назва була пов’язана з розливом Нілу?
  4. «Єгипет – дарунок Нілу». Поясніть цей вислів.
  5. На основі тексту зробіть припущення, яке основне заняття було в єгиптян.
  6. Які умови необхідні для швидкого росту рослин? (Сонячне світло і тепло, родючі ґрунти і вода) Чи існувала ці умови в долині Нілу? Доведіть.

Учитель розповідає про те, як єгиптяни вживали запобіжних заходів, щоб уникнути негативних наслідків розливів, що вони робили, щоб зберегти воду для поливу.

Як ви вважаєте, чому розливи Нілу відбувалися влітку, а не так, як у нас, – навесні?

 

Розповідь учителя


Учитель наголошує, що в Єгипті почали виникати класи рабів, рабовласників і селян.

Учитель розповідає про виникнення держави в Єгипту: появу нерівності, боротьбу між номами за владу, про перемогу в 3100 р. до н. е. Верхнього Єгипту на чолі з царем Міною.

 

ΙV.
Домашнє завдання

  1. Використовуючи додаткові джерела інформації, скласти письмові оповідання:
  • «Життя фараона у Давньому Єгипті»
  • « Життя вельможі у Давньому Єгипті».
  • « Життя селян Давнього Єгипту».
  • « Життя ремісників у Давньому Єгипті».
  • « Життя воїна у Давньому Єгипті».
завантаження...
WordPress: 22.78MB | MySQL:26 | 0,323sec