Природні органічні речовини

Тема. Природні органічні речовини.

Цілі:узагальнити знання з даної теми, навчити розрізняти органічні речовини

за їх будовою; повторити основні поняття; розвивати вміння

застосовувати свої знання у повсякденному житті.

Обладнання та реактиви:колекція зразків органічних сполук.

Хід заняття

І. Організаційний етап.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Завдання 1.

Подивіться уважно на колекцію запропонованих речовин і поділіть дані речовини на групи. Чим ви керувались при своєму виборі?

Завдання 2.

Запишіть хімічні формули вуглекислого газу і води. Які елементи, входять до складу цих сполук? Який висновок можна зробити про склад органічних речовин? Які елементи обов’язково утворюють органічні речовини?

Завдання 3.

Керуючись складом органічних речовин, виберіть органічні речовини із запропонованого переліку:
З       Б         Д         У Р А Е Х Ю М
CO2, HCl, CH3COOH, CaCO3, C7H8, C3H8, KNO3, C2H5NH2, CO, CH3COONH2,

А            Г             Л         Д

СН2Сl, Na2CO3, C6H12, H2CO3.

З букв, відповідних правильним відповідям, складіть назву органічної речовини, що входить до складу більшості продуктів рослинного походження.

КРОХМАЛЬ

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Ще в давнину всі речовини, що зустрічаються на Землі, ділили на дві великі групи. До однієї групи відносили деревину, оцет, спирт, олія, речовини рослинного і тваринного походження. Їх хіміки зараз називають органічними. В іншу групу входили сіль, срібло, золото, сірка, сода, мідь це, як тепер відомо, – неорганічні речовини. Більш чітку грань, між органічними і неорганічними речовинами спробували провести арабські алхіміки. Ще в IX-X ст. першу спробу такого поділу пов’язують з ім’ям відомого вченого давнини – Абу БакрібнЗакарійа-ар-Рази. Вчений розділив всі речовини на мінеральні, рослинні і тваринні. Але будова речовин, в той період, відомо не було. Допомогти розгадати «таємницю» органічних речовин вдалося А. Лавуазьє, який виявив, що при прожарюванні «мінеральних тіл» утворюються сполуки різноманітного складу, а при спалюванні «рослинних і тваринних» речовин виділяються найчастіше два продукти – оксид вуглецю (IV) і вода.

ІV. Оголошення теми і мети заняття.

V. Вивчення нового матеріалу.

Вчитель.

Цей урок ми проведемо у вигляді семінару.

Завдання семінару.

  1. Біологічна роль білків у процесах життєдіяльності живих організмів.
  2. Вуглеводи – основне джерело енергії.
  3. Ліпіди – основа клітинної мембрани.
  4. Роль нуклеїнових кислот у передачі спадкової інформації.
  5. Хвороби, причиною яких є недостатня кількість вітамінів.

Виступ учні.

        Лабораторний дослід.

Ознайомлення із змістом етикеток до харчових продуктів.

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

Бесіда

  1. Які природні органічні речовини ви знаєте?
  2. Де вони знаходяться?
  3. Яка їх роль в  забезпечення процесів життєдіяльності організмів?

VІІ. Підсумок уроку.

VІІІ. Домашнє завдання.

Підготуватись до захисту проекту.

ЗАВАНТАЖИТИ

Для скачування файлів необхідно або Зареєструватись

Природні органічні речовини (18.3 KiB, Завантажень: 4)

завантаження...
WordPress: 22.9MB | MySQL:26 | 0,407sec